تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
روش درمان برونشیت به کمک زنجبیل

روش درمان برونشیت به کمک زنجبیل

 • روش درمان برونشیت به کمک زنجبیل

  چگونه به کمک زنجبیل برونشیت را درمان کنیم؟

  یکی از استفاده های دارویی از زنجبیل برای درمان برونشیت با سرفه .است زنجبیل برای درمان سرفه های خشک موثر است. بدون شک شما نیز در آشپزخانه تان ادویه های مختلفی دارید و از آنها برای خوش طعم کردن غذاها استفاده میکنید. هیچ شکی نیست که زنجبیل نیز پای ثابت این ادویه ها است. این ادویه علاوه بر این که خوش عطر است و طعم خوبی به غذاها میدهد خواص درمانی هم دارد. در واقع مادربزرگهای ما از این ادویه به عنوان داروی طبیعی و بدون خطر برای درمان برخی از بیماری ها استفاده میکردند

  یکی از استفاده های دارویی از زنجبیل برای درمان برونشیت با سرفه است. زنجبیل برای درمان سرفه های خشک موثر است. آماده کردن این داروی طبیعی هم کار سختی نیست. فقط کافی است زنجبیل تازه، زرده ی تخم مرغ و مقداری عسل داشته باشید.

  روش درمان برونشیت به کمک زنجبیل

  روش درمان برونشیت به کمک زنجبیل

  ۱۰۰ گرم زنجبیل تازه را پوست کنده و به خوبی بشویید. زنجبیل را رنده کنید و آن را داخل یک ظرف شیشه ای بریزید. دو قاشق غذاخوری شهد عسل نه عسل با موم، مقداری کره و زرده ی یک عدد تخم مرغ را هم به ظرف شیشه ای اضافه کنید. مواد را هم بزنید و روی شعله ی ملایم قرار دهید. بگذارید مواد به مدت حدود سه دقیقه روی شعله ملایم با هم مخلوط شود. سپس اجازه دهید تا خنک شود. ظرف را در یک مکان خنک قرار دهید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند.

  هر روز سه مرتبه و هر بار یک قاشق غذاخوری از این شربت میل کنید. به این ترتیب که یک قاشق صبح ها زمانی که ناشتا هستید، یک قاشق دیگر یک ربع قبل از ناهار و قاشق آخر را یک ربع قبل از شام میل کنید.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید
  چگونه به کمک زنجبیل برونشیت را درمان کنیم؟

  چگونه به کمک زنجبیل برونشیت را درمان کنیم؟

  حواستان باشد میزان موادی که گفته شد بیش از این نباشد. این شربت را میتوانید به مدت ۲۴ ساعت نگه داشته و استفاده کنید. اگر سرماخوردگی و علائم بیماریتان بیش از ۴۸ ساعت بهبود نیافت حتماً به پزشک مراجعه کنید.

  منبع: کتاب پیش به سوی سلامتی، درمان با گیاهان داروئی، فاطمه فرتوش، انتشارات کاکتوس، ۱۳۹۲

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.