تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
زردآلو-غنی-ویتامینA C

زرد آلو غنی از ویتامین A وC

 • زرد آلو غنی از ویتامین A وC

  زرد آلو باز کننده انسداد مجاری و ملین است. اما زود در معده متعفن شده و باعث نفخ، آروغ ترش و تب های عفونی می شود. آشامیدن آب پخته ی آن مانع جوشش خون و صفرا، تسکین دهنده تشنگی و مسهل صفرا بوده، در رفع آروغ و بوی بد دهان و التهاب معده موثر است. برای سرد مزاج ها مضر بوده و زیاد خوردن آن موجب برص (ویتیلیگو) می شود. خوردن آن بلافاصله بعد از غذا و هم چنین خوردن آب بعد از آن فوق العاده مضر می باشد. زرد آلو غنی از ویتامین A وC می باشد.

  زرد آلو غنی از ویتامین A و۲C

  زرد آلو

  این میوه سرشار از فیتوکمیکال هایی است که موجب بهبود وضعیت سلامتی افراد می شود. این فیتوکمیکال ها به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک می کنند، LDL( کلسترول بد خون) را کاهش می دهند و نقش حفاظتی در برابر سرطان ها دارند.

  زرد آلو یک منبع بسیار خوب از ویتامین A و کاروتن ها است. هر درو مورد ذکر شده دارای نقش آنتی اکسیدانی هستند و برای بینایی لازم و ضروری هستند. ویتامین A همچنین برای حفظ سلامت غشای مخاطی و پوست لازم است. مصرف میوه های طبیعی غنی از کاروتن به حفاظت بدن در برابر سرطان های ریه و حفره دهانی کمک می کند و زرد آلو های تازه حاوی ویتامین C و دیگر آنتی اکسیدان طبیعی هستند. ویتامین C به افزایش مقاومت بدن در برابر عفونت های میکروبی و ویروسی و …) و پاکسازی رادیکال های آزاد اکسیژن مضر کمک می کند.

  هسته زرد آلو غنی از ویتامین

  دانه های تلخ زرد آلو ممکن است حاوی آمیگدالین amygdalin باشند. در صورت مصرف بیش از حد آمیگدالین می تواند سطح سیانید را افزایش دهد.

  زرد آلو غنی از ویتامین A و۱C

  هسته زرد آلو

  زرد آلو خشک 

  زرد آلو خشک شده دارای مواد مغذی زیادی است، اما کربوهیدرات و کالری آن نیز بیشتر از زرد آلو تازه است. مصرف زیاد زرد آلو خشک شده منجر به افزایش وزن و قند خون می شود.

  منبع :

  کتاب گنجی در خانه، هزار و یک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.