تاریخ :۸ خرداد ۱۴۰۲
خرما-دانستنی-خواص

خواص خرما و دانستنی های آن

 • خواص خرما و دانستنی های آن

  خرما و خواص آن

  خرما Dates کثیر الغذا و تولید کننده خون متین است. در امراض سرد و بلغمی، کمر درد سایر بیماری های مفصلی و بیماری های ریوی( افراد دارای طبع سرد) مفید است. از خواص خرما و دانستنی های آن مطلع شویم.

  خیساندن آن در شیر تازه همراه با دارچین در تقویت نیروی جنسی مفید است. مداوم خوردن آن با مغز بادام فوق العاده چاق کننده بدن، محرک نیروی جنسی مقوی کلیه و ملین می باشد. زیاد خوردن آن در گرم مزاج ها و سرزمین های گرم برای دندان، چشم و حنجره مضر، باعث تولید خون سوخته و سوداوی و ایجاد سر درد می شود.

  خرما و دانستنی های خواص آن ۲

  خواص خرما

  خرما سرشار از فیبر طبیعی است و روغن، کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر، منگنز، مس و منیزیم به وفور در آن یافت می شود. به علاوه خرما سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است. وجود خرما در یک رژیم غذایی سالم و متعادل اجتناب ناپذیر است. خرما نرم کننده مفاصل و تقویت کننده معده است. کلسیم موجود در آن باعث تسریع رشد کودکان می شود. در تقویت قدرت بینایی موثر است، حافظه را تقویت می کند و برای رفع ناراحتی سینه مفید است و سرفه را آرام می کند.

  البته زیاده روی در مصرف خرما غلظت خون را زیاد کرده، کبد را سنگین می کند و باعث سوزش مجاری ادراری می گردد. وجود سولفیت به عنوان نگهدارنده در خرما و از بین بردن باکتری ها به کار میرود و بنابراین زیاده روی در خورد آن باعث بروز بیماری های شکمی از جمله دل درد و نفخ معده می شود.

  دانستنی های خواص شیره خرما

  شیره خرما

  شیره خرما انرژی زاست و به دلیل داشتن آهن، مانع ایجاد کم خونی می شود. شیره خرما علاوه بر آهن، سرشار از پتاسیم، فسفر و منگنز است و مصرف آن در صبحانه، باعث فعال شدن سلول های عصبی می شود. برای تب و گلو درد مفید است. طبیعتی گرم دارد.

  خرما و دانستنی های خواص آن۱

  شیره خرما

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  کتاب گنجی در خانه، هزار و یک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.