تاریخ :۱۹ خرداد ۱۴۰۲
سیاه-دانه-دیابت

سیاه دانه و درمان دیابت

 •  سیاه دانه و درمان دیابت

  دیابتی ها سیاه دانه بخورید

  اثر سیاه دانه روی دیابت درمان دھانی همسترها ۴ هفته بعد از بروز دیابت از طریق روغن سیاه دانه آغاز شد. همسترهای تحت آزمایش در نتیجه مصرف نیکوتین آمید و استرپتوزوتوسین StreptoZotocin به دیابت مبتلا شدند. همسترهای مورد آزمایش با روغن سیاه دانه درمان شدند در نتیجه قند خون کاهش یافت و سطح انسولین سرم افزایش یافت. روغن سیاه دانه روی سلول های بتا اثر گذاشته و موجب افزایش سطح انسولین سرم می شوند. مطلب سیاه دانه و درمان دیابت را بخوانید.

  مطالعات انجام شده روی سیاه دانه

  نتایج خصوصیت Insulinotropic سیاه دانه در ۲-Type را تأیید می کند. مطالعات نشان می دهد که اثرات کاهش دهندگی گلوکز روغن سیاه دانه NSO می تواند بیشتر از طریق فعالیت های خارج پانکراسی باشد تا از طریق محرک هایی که موجب رها شدن انسولین می شوند. زیرا اثرات NSO موازی با تحریک رهاسازی انسولین در نتیجه حضور NSO نبود به علاوه Nigellon و Thymoquinone نیز کاهش دهنده قند خون هستند. بنابراین دیابتی ها سیاه دانه بخورید.

  سیاه-دانه

  سیاه دانه

  تحقیقات انجام شده روی سیاه دانه برای دیابتی ها

  دیابت زمانی رخ می دهد که بدن شما نتواند هورمون انسولین را که با انتقال قند خون به سلولزهای شما برای دریافت انرژی تولید می شود، به درستی تولید یا از آن استفاده کند. آکادمی تغذیه و رژیم غذایی توضیح می دهد، آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از آسیب رساندن به رادیکال های آزاد کمک می کنند که با سرطان و سایر بیماری ها ارتباط دارند.

  موسسه ملی بیماری های دیابت توضیح می دهد با افزایش قند خون خطر ابتلا به :

  • مشکلات بینایی
  • آسیب کلیه
  • بیماری های قلبی

  افزایش می یابد. دیابت یکی از شایع ترین اختلالات متابولیکی است که افراد را در هر سنی درگیر می کند.

  تیموکینون Thymoquinone

  به وفور در دانه های گیاه Nigella sativa تیموکینون یافت می شود. یک ترکیب قوی گیاهی است اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد. محققان دریافتند که روغن سیاه دانه ممکن است باعث کاهش قند خون و فشار خون و بهبود کلسترول خون شود و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را کاهش دهد.

  کسانی که روغن سیاه دانه مصرف می کردند در حالی که داروی کاهش فشار خون و داروی متفورمین برای کنترل قند خون را به طور منظم مصرف می کردند، بهبودهای بهتری در سطح قند خون ناشتا، کلسترول لیپوپروتئین بعد از شش هفته نشان دادند نسبت به کسانی که روغن سیاه دانه نخوردند.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  تیموکینون-سیاه-دانه

  تیموکینون و سیاه دانه

  اثر سیاه دانه روی زخم معده

  روغن سیاه دانه و Thymoquinone در برابر زخم معده نقش حفاظتی دارند که عملکردشان می تواند به متعادل نگه داشتن وضعیت اکایش_ کاهش موکوس معده مربوط باشد. روغن سیاه دانه با افزایش موسین و گلوتاتیون از زخم معده جلوگیری می کند.

  منبع :

  کتاب چگونه غذا بخوریم تغذیه از دیدگاه قرآن و عترت، نویسنده حجت الاسلام سید صفر علی لکی صرافی، ۱۳۹۵

  Black Seed Oil and Diabetes: What’s Known, What’s Not, January 14, 2021, Medically Reviewed by M. E. Ford, MD, MPH

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  یک نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.