تاریخ :۸ خرداد ۱۴۰۲
آب-درمانی-سلامت

آب درمانی و سلامت قلب

 • آب درمانی و سلامت قلب

  درمان فراگیر و سلامت قلب

  با آب درمانی بیماری های متعدد در جسم انسان درمان می شوند. در این طب تمام اجزاء و دستگاه های بدن از عوامل بیماری پاکسازی می شوند و لذا بیماری های متعدد به طور یک جا درمان می شوند. سایر روش های درمانی معالجات فقط به همان بیماری اختصاص می یابد که برای درمان آن تلاش می شود. از آب درمانی و سلامت قلب چه می دانید.

  درمان ریشه ای

  بیماری به طور ریشه ای درمان می شود. زیرا فرایند طب آن درمانی مقابله با ریشه های بیماری است و آن ریشه ها، سموم و ذخایر انباشته ی می باشند که به روش آب درمانی تمام این ریشه های عامل بیماری کنده شده و دفع می شوند.

  هیدروتراپی و سلامت قلب

  هیدروتراپی Hydrotherapy به شیوه ای از معالجه گفته می شود که در آن اجرای حرکات و نرمش های خاص در آب مورد نظر باشد. اساس این نوع معالجه سبک شدن بدن هنگام غوطه وری در آب است و به همین دلیل است که بیمار قادر است با صرف نیروی کمتر عضلات و اندام های خود را به حرکت درآورد همچنین چون فشار بدن روی مفاصل کاهش می یابد، در اجرای حرکات نیز درد کمتری احساس می شود. علاوه بر اینکه آب با خاصیت نشاط انگیزی و فرح بخشی که دارد، شوق لازم برای تمرین، تکرار و اجرای حرکات را ایجاد می کند.

  آب درمانی و سلامت قلب۱

  هیدروتراپی

  آب درمانی و سلامت قلب و عروق

  هنگام غوطه وری در آب، جریان خون سریع تر می شود و سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد. دچار آسیب دیدگی و تورم در بدن باشید، فشار آب بر روی بدن از شدت تورم کاسته و درد را تخفیف می دهد. از آنجایی که آب محیطی متراکم تر از هوا است، با حرکت در آب مقاومتی از ۴ تا ۴۴ درصد بیشتر از مقاومت هوا را تجربه می کنید. ورزش در آب و غلبه بر این مقاومت، مانند آن است که وزنه هایی به دست و پای خود بسته باشید یا با دستگاه های وزنه دار به ورزش بپردازید، با این حسن که انجام این حرکات در آب کم خطرتر است.

   موارد احتیاط آب درمانی

  آب های خنک تر را برای مدت زمان کوتاه تری باید به کار برد. وقتی که بدن خشک می شود، نباید آب سرد را به مصرف داخلی رساند. در کم خونی ها، درجه حرارت پایین آب درمانی توصیه نمی شود. آب گرم را نباید در افراد ناتوان که احساس کوفتگی می کنند یا مستعد غش و ضعف هستند. آنهایی که مستعد گرما زدگی می باشند و یا در سکته به مصارف داخلی و خارجی بدن رساند. آب ولرم نه سرد و نه گرم در درمان اغلب بیماری ها موثر است. به شرط آنکه توسط پزشکی محبوب در زمینه آب درمانی تجویز شده باشد. آب دارای مواد معدنی اولیه و ناخالصی یا آغشته به رادیوم را نباید برای مصارف آشامیدنی به کار برد.

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.