تاریخ :۹ مهر ۱۴۰۲
قارچ-پوکی-استخوان

خواص قارچ و پیشگیری از پوکی استخوان

 • خواص قارچ و پیشگیری از پوکی استخوان

  خواص قارچ و پوکی استخوان

  قارچ سفید Agaricus bisporus طبیعتی سرد وتر دارد و چون اسید اوریک پایینی دارد، بسیاری از پزشکان مصرف آن را به سالمندان و مبتلایان به نقرس توصیه می کنند. درصد زیادی از پروتئین قارچ جذب بدن می گردد. قارچ در محافظت از پوست، پیشگیری از بیماری های لثه مثل پیوره، درمان کم خونی و جلوگیری از بروز ضایعات مغزی بسیار مفید است که البته در صورت پخت صحیح، تمام این ویتامین ها حفظ می شوند. به هضم غذا کمک می کند و ملین است. با خواص قارچ و پیشگیری از پوکی استخوان آشنا شوید.

  قارچ و پیشگیری از پوکی استخوان۱

  قارچ

  به علت داشتن ویتامین D برای سلامت دندان، ناخن، استخوان ها و به خصوص پیشگیری از پوکی استخوان مفید است. ویتامین B۲ موجود در آن سیستم عصبی را تقویت می کند. از بیماری های قلبی پیشگیری می کند، کلسترول را کاهش می دهد و باعث بهبود گردش خون می شود. قارچ چربی کمی دارد لذا برای کسانی که رژیم لاغری دارند مناسب است. قارچ عملکرد دستگاه ایمنی را تحریک می کند و تولید پروتیین هایی که از سلول بدن آزاد می شوند را افزایش داده و به این ترتیب از بافت های بدن محافظت می کنند.  پلی ساکارید موجود به کاهش دیابت کمک می کند. دارای آنتی اکسیدان هایی به نام ارگوتیونین، پلی ساکارید ها، پلی فنول ها، گلوتاتیون، سلنیوم است که خواص ضد سرطانی دارند.

  قارچ گیاهی کم کالری است و آبی که در اثر بریان کردن آن باقی می ماند برای رفع آب مروارید نافع است. ۱۰۰ گرم قارچ یعنی حدود ۶ عدد قارچ متوسط ۳۶% ویتامینB2 و ۳۰% ویتامین B3 مورد نیاز بدن را تامین می کنند.

  قارچ و پیشگیری از پوکی استخوان۲

  خواص قارچ

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  منع مصرف قارچ

  ردی الکیموس( چیزی که از آن اخلاطی که دارای کیفیت و قوام غیر معتدل است پدید آید.)، دیر هضم، مولد خون بلغمی و نفاخ است. زیاد خوردن آن موجب سکته، فلج، سنگینی زبان و تنگی نفس می شود.

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  کتاب گنجی در خانه، هزار ویک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.