تاریخ :۸ خرداد ۱۴۰۲
آلو-کاهش-فشارخون

آلو فشارخون را کاهش می دهد

 • آلو فشارخون را کاهش می دهد

  آلو کاهش دهنده ی فشارخون 

  آلو ملین است و حرارت بدن را کاهش می دهد. همچنین ضد سرطان است و نیز از کم خونی جلوگیری می کند و باعث عملکرد بهتر مغز و چشم می شود. آلو درد های مفصلی را بر طرف می کند، چربی و فشار خون را کاهش می دهد و خاصیت لاغر کنندگی دارد. این میوه خشکی دهان را رفع کرده و لطافت پوست را نیز حفظ می کند. طبق تحقیقات خوردن آلوی سیاه از پوکی استخوان جلوگیری می کند. صفرا را تسکین می دهد. آلو فشارخون را کاهش می دهد. 

  آلو کاهش دهنده ی فشارخون۲

   آلو 

  آلو خشک و کاهش فشارخون

  عملکرد مغز را تقویت کرده و به دلیل سرشار بودن از پتاسیم، آلو فشارخون را کاهش می دهد. اگر می خواهید اشتهایتان کم شود، آلو خشک را در برنامه غذایی خود قرار دهید، چرا که فیبر موجود در آن به شما احساس سیری داده و از زیاد خوردن جلوگیری می کند. این فیبر خاصیت ملین بودن نیز دارد. جهت افزایش خاصیت ملین بودن، توصیه می شود آن را با صبحانه میل کنید.

   آلوی خشک، خون را طبیعی می کند و درد مهلک را از بین می برد. هنگامی که می خواهید آلو بخورید پوست آن را بکنید. آلو plum برای هر نوع صفرا و حرارتی سودمند است.

   آلو بخارا 

  برای سر درد افراد دارای طبع گرم و تب های صفراوی و تشنگی و حرارت قلب وخارش بدن مفید است. آلو بخارا به سبب خاصیت تقطیع و تلطیف خود اخلاط فاسد را نرم کرده و از معده و روده خارج می کند ( ملین می باشد) و اگر خلط فاسد در بدن وجود نداشته باشد، ملین نبوده و موجب قبض و حبس می شود. در افراد سرد مزاج یا کسانی که معده سرد دارند بهتر است با آب عسل میل شود. کسانی که از بیماری های طحال رنج می برند، قبل از غذا آن را میل کرده و تا از معده خارج نشده غذای دیگری نخورند. اگر آلوی خشک را با آب پخته و صاف کنند و با عسل با ترنجبین با شکر میل کننده مسهل قویتری است. ضماد ( مرهم) برگ آلو با سرکه در زیر ناف برای کشتن کرم روده مفید است. 

  آلو کاهش دهنده ی فشارخون۱

  آلو بخارا

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  کتاب گنجی در خانه، هزار و یک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

   

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.