تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
تصفیه-خون-والک

تصفیه خون با خوردن والک

 • تصفیه خون با خوردن والک

  گیاه شناسی والک

  رامسون یا سیر وحشی با نام علمی Allium ursinum متعلق به گونه های گیاهی دارویی است که به عنوان منبع مهمی از ترکیبات فعال بیولوژیکی شناخته شده است. والک گیاهی چند ساله علفی است که با بذر تولید مثل می کند. برگ های سبز روشن و بیضوی تا ۲۵ سانتی متر دارد. برگ های آن به شکل نیزه وشبیه به گل سوسن است. گرده افشانی گل ها توسط زنبورها انجام می شود. بومی مناطق معتدل اروپا و آسیا است، از شرق بریتانیا تا قفقاز در جنگل های مرطوب رشد می کند. تصفیه خون با خوردن والک صورت می گیرد.

  غذای مهمی برای خرس های قهوه ای است بنابراین به آن نیز سیر خرس هم می گویند. این گیاه در فصل بهار می روید. اگر به برگ های والک دست بزنید نباید بوی سیر بر روی دستان شما بماند اما اگر بوی آن روی دست باقی بماند شما یک گیاه سمی را با سیر کوهی اشتباه گرفته اید.

  تصفیه خون با خوردن والک۲

  والک

  خواص والک(سیر کوهی)تصفیه کننده خون 

  به دلیل فعالیت ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی به عنوان یک گیاه دارویی با سابقه طولانی در طب سنتی شناخته شده است. بویی شبیه سیر دارد. والک در موارد تصلب شرایین، اسهال، اتساع روده ای، آنفلوانزا، برونشیت، بیماری اسهال خونی از نوع آمیبی و سیاه سرفه به کار می رود. خوردن آن تنفس را آسان و تنگی نفس را درمان می کند. والک با انبساط ملایم عروق خونی سبب کاهش فشار خون می شود. سرشار از ویتامین C بوده و دارای لعاب و صمغ زیاد می باشد. تصفیه خون با خوردن والک صورت می گیرد.
  والک در ناراحتی های هاضمه کمک می کند و خواص پیاز آن تا حدود های زیادی شبیه سیر است.  مصرف گیاه والک باعث کاهش قند خون و پیشگیری از افزایش فشار خون در مبتلایان به دیابت می شود.

  سیر کوهی برای کسانی که تنگی عروق دارند و همچنین برای سرگیجه بسیار مفید است. این گیاه ضد عفونی کننده قوی است؛ به هضم غذا کمک می کند و ضد کرم معده و کرم کدو است. اثر خوبی بر روی اعصاب دارد و از آن برای درمان نسیان، تقویت اعصاب و اشخاص فلج استفاده می کنند. دردهای روماتیسمی را تسکین می دهد و خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد.

  تصفیه خون با خوردن والک۱

  خواص سیر کوهی

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  خون خود را با خوردن والک تصفیه کنید

  مطالعات علمی خواص والک 

  تأثیر هضم دستگاه گوارش در شرایط آزمایشگاهی بر فعالیت سمیت سلولی عصاره A. ursinum در برابر رده های سلولی بدخیم انسان( سرطان) نشان داده شد. 

  با سابقه طولانی و کاربرد در طب سنتی به عنوان یک درمان طبیعی برای اختلالات گوارشی، قلبی عروقی و تنفسی است. بدون شک مهم ترین ترکیبات شیمیایی رامسون با فعالیت دارویی ترکیبات گوگردی هستند. از جمله رایج ترین آنها می توان به پپتیدهای گلوتامیل و سولفوکسیدها اشاره کرد که در عین حال بیشترین مواد شیمیایی مورد مطالعه در این گونه گیاهی هستند.

  منبع :

  کتاب گنجی در خانه، هزار ویک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  Antioxidant and Antiproliferative Activity of Allium ursinum and Their Associated Microbiota During Simulated in vitro Digestion in the Presence of Food Matrix, 2020

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.