تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
اسفناج-پوکی-استخوان

اسفناج مانع از پوکی استخوان

 • اسفناج مانع از پوکی استخوان

  سبزی ها دارای ویتامین های گروه B هستند و می بایستی در سبد غذایی روزانه، باید حتما از سبزی ها استفاده کرد؛ چرا که سبزی ها به دلیل داشتن فیبر زیادی موجب فعالیت حرکات دودی شکل روده و تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و سلامتی انسان می شوند. اسفناج مانع از پوکی استخوان می شود.

  خواص دارویی اسفناج مانع از پوکی استخوان

  یک برگ اسفناج منبع غنی ویتامین B3 ،C، A، آهن، پتاسیم، کلسیم، ید و منیزیم می باشد که از بروز دیابت و پوکی استخوان پیشگیری کرده و بدن را در برابر بیماری ها ایمن می کند. اسفناج به دلیل داشتن ویتامین B برای حفظ سلامت پوست مفید است و مانع بروز کم خوابی می شود. مادران شیرده نیز با قرار دادن اسفناج در برنامه غذایی شان به افزایش شیردهی خود کمک زیادی می کنند. مصرف این سبزی به افرادی که در معرض فقر آهن هستند به خصوص خانم ها توصیه می شود. اسفناج هضم غذا را آسان نموده و یبوست را برطرف می کند. باعث تمدد اعصاب می شود و تاثیر فوق العاده ای در کاهش وزن دارد. اگر آن را به صورت پخته میل کنید رفع کننده عطش خواهد بود.

  اسفناج مانع از پوکی استخوان۱

  خواص دارویی اسفناج

  از دیگر خواص گفتنی اسفناج

  اسفناج spinach دفع کننده صفرا بوده، جهت رفع التهاب و تشنگی تب های گرم و بیماری های ریه مفید است. غرغره آب آن جهت گلو درد و آشامیدن عصاره آن با شکر برای سنگ کلیه و سوزش ادرار مفید است. مصرف زیاد آن برای سرد مزاج ها و افراد دارای سر درد و بیماری های طحال مضر است. اسفناج به دلیل داشتن سالیسیلات، باعث دفع آهن می شود و به همین دلیل خدوند متعال مقادیر زیادی آهن در آن قرار داده تا مصرف کننده دچار کم خونی نشود. پس اسفناج بر خلاف تصور همگان موجب درمان کم خونی و فقر آهن نخواهد شد.

  اسفناج باعث درخشش چهره می شود و آنتی اکسیدانی دارد که نورهای مضر برای چشم را به خود جذب می کند و از آسیب سلول های چشمی جلوگیری می کند.

  اسفناج مانع از پوکی استخوان۲

  خواص اسفناج

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.