تاریخ :۸ خرداد ۱۴۰۲
بیماری-فصل-بهار

بیماری های فصل بهار

 • بیماری های فصل بهار کدامند

  بیماری های فصل بهار

  برخی معتقدند که مزاج بهار گرم و تر است, به دلیل اینکه بروز بیماری هایی چون دمل، بثورات و … در این فصل بیشتر است. در فصل بهار که درختان و گیاهان شکوفا می شوند گرده گیاهان باعث ایجاد آلرژی، مشکلات تنفسی و ریه(خس خس سینه)، بیماری های چشمی(اشک، سوزش چشم) می گردد.

  از جمله بیماری های فصل بهار که نسبت به فصول دیگر بیشتر دیده می شود عبارتند از: دمل های چرکی، بثورات پوستی، خونریزی از بینی، پارگی برخی رگ های بدن به دلیل زیادی خون؛ مثلا خونریزی از بینی.

  در فصل بهار سرماخوردگی شیوع دارد و رینوویروس ها(Rhinoviruses) که ۵۰ % از سرماخوردگی ها را ایجاد می کنند منتقل می شوند( ویروس آنفولانزا به فعالیتش در این فصل ادامه می دهد.) و باید مرتب دست ها را بشویید. این ویروس باعث ایجاد تهوع، درد معده، اسهال و استفراغ می گردد و باید با خوردن وعده های غذایی غنی از ویتامین ایمنی را بدن ایجاد کنند.

  بیماری فصل بهار

  انجام پاکسازی بدن به روش مناسب

  این پاکسازی بهتر است در ابتدای فصل بهار و قبل از آنکه حرارت بهار (کاهش سردی هوا در فصل بهار را به حرارت تعبیر می کنیم)، مواد و فضولات گرد آمده ی ناشی از فصل زمستان را به حرکت وثوران در آورد و به اندام ها و عروق بریزد، صورت گیرد. روش های پاکسازی عمدتا عبارتند از حجامت، قصد، اسهال و قی.

  ورزش در فصل بهار

  در فصل بهار ورزش معتدل (نه شدید و نه خفیف) توصیه می شود. ورزش شدید به طبیعت فصل کمک کرده و موجب هیجان مواد ساکن در بدن شده و می تواند موجب بروز برخی بیماری ها از جمله بثورات (جوش های) پوستی گردد. ولی ورزش معتدل می تواند باعث تحلیل مواد و فضولات و دفع آنها از طریق ادرار و مدفوع شود.

  بیماری های فصل بهار۲

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ورزش در بهار

  در بهار به علت غلبه و هیجان خون، خواب زیاد می شود. برای تعدیل آن باید از استفراغات مناسب استفاده شود.

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  COMMON SPRINGTIME ILLNESSES، ۱۵۰ E HARMON AVE., LAS VEGAS, NV

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.