تاریخ :۹ مهر ۱۴۰۲
مروری کوتاه بر رایحه درمانی و آشنایی با خواص درمانی آن

رایحه درمانی، درمان با عطر

 • رایحه درمانی:

  رایحه درمانی، درمان با عطر

  رایحه درمانی یعنی استفاده از عطر ها در درمان بیماری ها. در این روش از عصاره ها و اسانس های حاصل از گیاهانی مانند گل سرخ، لیمو، سنبل یا نعناع برای درمان استفاده می شود. این مواد را به صورت ماساژ روی سطح پوست، شستشو، تنفس مستقیم یا پخش کردن در محل زندگی به کار می برند. (رایحه درمانی، درمان با عطر)

  از این روش برای تسکین درد، مواظبت از پوست، کاهش اضطراب و خستگی و نیرو بخشیدن به بدن استفاده می شود. عطر ها می توانند روی حالات خلقی موثر باشند، خستگی و اضطراب را کاهش دهند و باعث آرامش شوند. هنگامی که عطر ها استشمام می شوند از طریق پیاز بویایی و تحریک اعصاب روی مغز اثر می گذارند.

  بیشتر این مواد خاصیت ضد عفونی کنندگی دارند. برخی نیز خاصیت ضد ویروسی و ضد التهاب، کاهش دهنده درد، ضد افسردگی، خلط آور دارند. این مواد می توانند خواص ایجاد آرامش و بهتر کردن هضم غذا افزایش ادرار داشته باشند.

  رایحه درمانی یکی از روش هایی است که نسبت به سایر روش های درمانی از پیشرفت سریعی برخوردار است و به صورت گسترده ای در منازل، کلینیک ها، بیمارستان ها برای موارد مختلفی ازجمله کاهش درد حین زایمان، کاهش در د ناشی ازعوارض شیمی درمانی در بیماران سرطانی، توان بخشی بیماران قلبی استفاده می شود.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  (رایحه درمانی، درمان با عطر)

  منبع: کتاب مقدمه ای بر مبانی گیاهان دارویی، ادویه ای و معطر، انتشارات دانشگاه شاهرود، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.