تاریخ :۳ مهر ۱۴۰۲
گیاهشناسی درخت افرای سرخ و پرورش آن

گیاهشناسی درخت افرای سرخ و پرورش آن

 • درخت افرای سرخ

  گیاهشناسی درخت افرای سرخ و پرورش آن

  • نام انگلیسی: Japanes Maple
  • نام علمی:  Acer palmatum
  • خانواده: Aceraceae
  • نام های دیگر:

  Red emperor maple, palmate maple, Japanese maple smooth, Japanese maple (گیاهشناسی درخت افرای سرخ و پرورش آن)

  مشخصات گیاهشناسی:

  بومی: ژاپن، کره، چین، شرق مغولستان و جنوب شرقی روسیه

  درخت افرا سرخ سیستم ریشه ای سطحی دارد. در معرض باد شدید نباید قرار داشته باشد. بهتر است در محل سایه آفتاب کاشته شود. خاک مناسب برای این گیاه خاکی سبک است .

  روش آبیاری:

  آبیاری افرا باید به صورت منظم انجام گیرد و خشکی را به صورت کوتاه مدت می تواند تحمل کند. برای حفظ رطوبت از مالچ به عمق ۷ سانتی متر استفاده کنید.

  زمان و نحوه کاشت:

  بهترین زمان کاشت درخت افرا اواخر بهار است زمانی که خاک کمی گرم شده است، به این ترتیب تا آغاز زمستان می تواند ریشه های کافی را بدست آورد. درگیاهان جوان تازه کاشته شده بهتر است در زمستان ناحیه ریشه را به یک لایه کاه و چوب کاج بپوشانیم و تاج گیاه را نیز بپوشانیم.

  کشت دانه در تمام طول سال امکان پذیر است. دانه ها باید ابتدا تحت درمان سرد قرار گیرند، شما باید آنها را در یخچال قرار دهید تا در حدود ۱۴ روز در دمای ۳ تا ۸ درجه سانتیگراد قرار بگیرند و سپس آنها را در آب گرم به مدت ۲۴ ساعت خیس کنید.

  بعدا آنها در حدود ۱ سانتیمتر در خاک کشت می شوند، بستر باید مرطوب باشد که بذرها جوانه بزنند. دوره جوانه زدن ۶ تا ۱۰ هفته در یک مکان روشن و متوسط است.

  فروش ویژه به مدت محدود
  فروش ویژه بیش از ۳۰۰۰ رقم محصولات کشاورزی، انواع بذر با بسته بندی اورجینال و خانگی، انواع کودهای وارداتی اصل، ادوات و ابزارآلات با ضمانت اصالت کالا
  همین الآن خرید کنید

  به محض اینکه جوانه های جوان چند برگ دارند، می توان آنها را جدا کرد. در سال اول، توصیه می شود آنها را در خانه در زمستان بگذارید و تا بهار دیگر آنها را به فضای بیرون منقل کنید.

  تحت شرایط مطلوب، افرا ژاپنی کاملا بدون عارضه است. با این حال، آن مستعد ابتلا به Verticillium ناشی از قارچ است. این قارچ ها در زمین زندگی می کنند و در ریشه های درختان گسترش می یابند و آنها را مسدود می کنند.

  در نتیجه، افرا دیگر به اندازه کافی آب و مواد مغذی دریافت نمی کند و در نهایت می میرد. نشانه های اولیه آن، خم شدن، خشک شدن برگ ها  و شاخه های در حال مرگ است.

  این مشکل درمان ندارد و تنها راه آن حذف کامل گیاه است. بایستی قبل از کاشت گیاه به شرایط خاک توجه کنید که آلوده به Verticillium نباشد.

  (گیاهشناسی درخت افرای سرخ و پرورش آن)

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.