تاریخ :۱۷ بهمن ۱۴۰۱
آشنایی با مزاج صفراوی و ویژگی افراد با طعم گرم و خشک

ویژگی افراد با طبع گرم و خشک

 • ویژگی های مزاج صفراوی:

  چهره این افراد سفیدی چشم آنان کم و زیاد به زردی می زند، دهان و بینی آنان خشک است و زبان آنان خشک و زبر و گاهی تلخ می شود، عطش آنان زیاد و اشتهایشان کم است. (ویژگی افراد با طبع گرم و خشک)

  لاغر هستند و مطالب را سریع درک می کنند. بی خوابی و سبک بودن خواب یکی از مشکلات آنان است. تحریک پذیر هستند و زود عصبانی و مضطرب می گردند و زود هم آرام می شوند.

  افراد صفراوی برونگرا و دارای روابط اجتماعی قوی هستند. پرحرف، رُک و صریح و حاضر جوابند. اگر صفرا در کسی زیاد غلبه کند، نکته سنج و پرحرف می شود. ریزبین و دقیق هستند و به هر کاری سرک می کشند.
  مقید به اصول و معتقد به برنامه ریزی در کارها هستند. بااراده، جدی، استوار، مدیر و منظم بوده و پشتکار زیادی دارند.
  از حافظه و قدرت یادگیری بالایی برخوردارند. افرادی باهوش، زیرک و زرنگ هستند. در رشته های ریاضی، فیزیک و مهندسی استعداد خوبی دارند و مخترعین خوبی می توانند باشند. علاقمند به شعر و ادبیات هستند.

  افرادی پر جنب و جوش، پر انرژی، با هوش، پر حرف هستند. پوست آن ها گرم و خشک و بی حالت است. دور چشم آن ها به علت از دست دادن رطوبت گود می افتد، خارش و وزوز گوش در آن ها رایج است. سردرد به خصوص در هوای گرم  و هنگام عصبانیت بعضی از آن ها را آزار می دهد و گاهی دچار گزگز اندام می شوند.

  هنگام لمس، اندام های آن ها گرم است و از هوای خنک لذت می برند. گرمی و خشکی در این افراد در فصل تابستان شدت می یابد. بهترین فصل برای آن ها فصل زمستان است. تمایل به خوردن ترشی ها مانند لواشک، غذاهای سرد مانند کاهو و خیار دارند و به خوردن خوراکی های شیرین کمتر تمایل نشان می دهند.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  (ویژگی افراد با طبع گرم و خشک)

  منبع: کتاب مقدمه ای بر مبانی گیاهان دارویی، ادویه ای و معطر، انتشارات دانشگاه شاهرود، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.