تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
باغسازی-انگلیسی

باغسازی انگلیسی

 • باغسازی انگلیسی

  سبک باغسازی انگلیسی شامل دوران جدید باغسازان در کشور انگلستان، از سال ۱۵۱۹ شروع شده است. در طرح‌های سنتی و قدیمی سعی بر این بوده که از خطای چشم در مورد ترکیب رنگ‌ها، کاشت درختان و درختچه‌ها با نظم ردیفی پشت سر هم و همچنین ایجاد تپه ماهور، برکه و یا دریاچه‌های مصنوعی استفاده شود. این‌گونه باغ‌ها بیشتر برای استفاده ثروتمندان بوده است. و شامل باغ‌های رسمی و هندسی بوده است. این سبک باغسازی تا اواخر سلطنت الیزابت اول ادامه داشته است.

  باغ منظر انگلیسی که به آن پارک منظر انگلیسی یا باغ انگلیسی نیز می‌گویند، سبکی از باغ‌های منظره است که در اوایل قرن ۱۸ در انگلستان پدیدار شد. در سراسر اروپا گسترش یافت و جایگزین باغ رسمی‌تر و متقارن فرانسوی شد. در قرن هفدهم به عنوان سبک باغبانی اصلی اروپا ظهور کرد.

  باغ‌های افسانه‌ای انگلستان مدت‌هاست که مناظر مسکونی در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده‌اند. و به‌خاطر چمن‌زارهای سرسبز، پرچین‌ها، گل‌ها، علف‌ها و گیاهان نفس‌گیرشان تحسین می‌شوند. البته برای لذت بردن از باغ های انگلیسی مجبور نیستید در بریتانیا زندگی کنید. با اصول اولیه طراحی و دانش گیاهانی که در منطقه شما به خوبی رشد می کنند، و می توانند در یک منظره ادغام شوند، می توانید ماهیت یک باغ انگلیسی را به تصویر بکشید.

  باغسازی به سبک طبیعی و غیر رسمی

  سبک باغ «غیررسمی» که توسط ویلیام کنت ایجاد و پیشگام شد، به عنوان شورشی علیه باغ معماری سرچشمه گرفت. و از نقاشی‌های مناظر سالواتور روزا، کلود لورن و نیکلاس پوسین الهام گرفت. تعادل و تقارن در معنای جدید در منظر انگلیس به کار گرفته شد. طراحان منظر انگلیسی که از هندسه ساختگی که از قاره اروپا آورده شده بود، خسته شدند، شروع به امتحانِ ایده ایجاد دوباره­ طبیعت کردند. تلاش ­های اولیه در طراحی باغ ­های انگلیسی شامل باغچه­ های رسمی، مارپیچ های همیشه سبز، توپیاری و باغ ­های به هم پیوسته بود. در واقع باغسازی به سبک طبیعی و غیررسمی که فاقد شکل ­های هندسی و خطوط مستقیم و.. درآمد.

  باغسازی-سبک-طبیعی

  به‌ طور کلی در این سبک، پیاده‌روها عریض‌تر و مقدار گل کاری کمتر شده و جای خود را به سطح وسیع از چمن‌ها داده است. در همین دوران، در فضای کوچک اطراف خانه‌های مسکونی باغچه‌های کوچکی احداث و نیز گاهی از جعبه‌های گل در اطراف پنجره‌ها استفاده شده است. به‌ طور کلی سبک باغسازی در انگلستان متأثر از سبک ایتالیایی فرانسوی است.

  عناصر ساخته شده مانند آلاچیق ها و حوض های زیبا در این ایده گنجانده شده است. بسیاری از گونه های مختلف درختان و درختچه ها که در کنار سواحل منحنی دریاچه ها و مسیرها کاشته شده اند، توصیف کننده باغ انگلیسی معمول هستند. این سبک برای سایت های بزرگ مناسب است. برای باغسازی با سبک انگلیسی، اگر بتوانید تپه ها یا دیوارهایی ایجاد کنید، از سایت های مسطح هم می ­توان استفاده کرد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  سبک سنتی باغسازی انگلیسی

  نه فقط در باغ های خصوصی و ویژه، به طور کلی باغ، نقاطِ دید لذت بخش و یک فضای شگفت انگیز برای قدم زدن ایجاد میکند. منظر سبک سنتی انگلیسی به تفکر دقیق در مورد جاگذاری و مجاورت گیاهان نیاز دارد. مرتب کردن آنها بر اساس ارتفاع، به فضای باز و بزرگی احتیاج دارد. تا بتواند تاثیر پس ­زمینه، میان­ زمینه و پیش ­زمینه را نشان بدهد. این نوع از منظر برای مناطق شمالی ایالات متحده بسیار مناسب است.

  سبک-سنتی-باغسازی

  درختان مخروطی که مناسب باغ ­های انگلیسی به شمار می­ آیند، شامل موارد زیر هستند:

  1. fir
  2. سرو
  3. false-cypress  (گونه Chamaecyparis)
  4. (bald cypress (Taxodium distichum

  همچنین درختچه های بومی گلدار مانند (red-osier dogwood (Cornus sericea، فندق بهاره (Hamamelis vernalis)، rhododendron و درختچه ­های رز نیز می ­توانند به این سبک باغ اضافه شوند.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.