تاریخ :۱۹ خرداد ۱۴۰۲
معرفی انواع گیاهان آپارتمانی

۵ گیاه آپارتمانی که دوست دارند در حمام روزگار بگذرانند

 • این گیاهان میتونن در حمام رشد کنند و شکوفا بشن

  حتی این مکان هم لایق کمی عشق و سرسبزیه

  1. سانسوریا

  این گیاه بهترین گزینه برای هر خونه ای با هر شرایطیه . این گیاه حتی توی حمام منزل هم خودش رو وفق میده.

  1. پتوس ابلق

  این واریته از پتوس برگ های کوچکتری از پتوس استاندارد دارد . دارای رنگ های خاص و زیبایی است و به راحتی خودش را با محیط وفق می دهد.

  عاشق رطوبت است و مراقبت خاصی نیاز ندارد.

  1. دراسنا

  این گیاه دوست داشتنی نزدیک به بیش از ۴۰ واریته دارد که می تواند به نسبت دکوراسیون حمام خود  و هم خوانی با آن نوع دلخواه را انتخاب کنید.

   1. Tillandsias

  این گیاه هوایی بانمک رو سعی کنید در کنار پنجره نگه دارید تا بتونید به راحتی بهش آب اسپری کنید.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  بسیاری از گونه های تجاری موجود از نوع بیابانی  است. این گیاهان خشک و سازگار با محیط گرم و خشک هستند. به طور کلی غلظت تریکوم بسیار سنگین تری دارند.  برگ های آن ها نقره ای تر می شود. تریکوم ها نه تنها برای جذب آب و مواد مغذی گیاهان حیاتی هستند بلکه به محافظت از خشک شدن گیاهان نیز کمک می کنند. آنها برای منحرف کردن مقداری از نور خورشید از اپیدرم لطیف برگ گیاهان و همچنین محافظت از استوما که گیاهان از طریق آن تنفس می کنند ، کار می کنند. به طور کلی ، هرچه         تریکوم های “پرزدار” تر به نظر می رسد ، میزان بیشتری از نور خورشید برای گیاه قابل تحمل است.

  سازگاری جالب دیگری که تیلندزیا در چنین زیستگاه هایی رشد داده است ، فتوسنتز تخصصی آن هاست. بیشتر گیاهان در طول شبانه روز نفس می کشند . اما در شرایط خشک تنفس در گرمای روز نه تنها گازهای ناخواسته را آزاد می کند بلکه رطوبت را نیز آزاد می کند. از آنجا که این تیلندسیا در حال رشد خشک است و باید رطوبت خود را حفظ کند ، آنها از یک روش تخصصی معروف به تنفس متابولیسم اسید کراسولا اقیانوس (CAM) استفاده می کنند . روزنه خود را بسته نگه می دارند ، و شب را تنفس می کنند که به دلیل پایین آمدن دما ، تعرق کمتر نگران کننده است.

  1. زامیفولیا

  گیاه آپارتمانی خوشگلی که به آبدهی کم حدود ۱ تا ۲ بار در هفته نیاز دارد و این زیبای جنگجو به قدری مقاوم هست که تقریبا غیرممکنه بتونین از بین ببریدش.

  گیاه زامیفولیا یک گیاه خانگی شاد و شیرین در خانواده Araceae (ariod) بومی آفریقا است. نام این گونه با برگ هایی  به نام زامیا که یک تیره غیرمرتبط است معنی دارد.

  این یکی از ساده ترین گیاهان برای پرورش گیاهان خانگی است که کم نگهداری می شود.  به طور مکرر در نمای داخلی تجاری مشاهده می شود. به آرامی به یک قد بالغ رسیده و ۲ تا ۳ متر گسترش می یابد.

  دارای ریزوم های گوشتی پیازدار است که باعث ایجاد برگ های براق و مرکب با دمبرگ های ضخیم می شود که آب را ذخیره  می کنند و آن را بسیار مقاوم به خشکی می کند. برگ ها بیضی شکل و گوشتی هستند و به آن ظاهری مومی می دهند. شکوفه ها یک پیاز سفید و یک گیاه سبز هستند ، اگرچه فقط روی گیاه بالغ دیده می شوند.

  گیاه را در خاک گلدان کاملاً زهکشی شده که به طور معمول آبیاری می شود قرار دهید اما اجازه دهید بین فواصل آبیاری خاک خشک شود ، به دلیل عدم تحمل پاهای خیس. فقط در ماه های زمستان ماهی یک بار آن را آبیاری کنید در تابستان دو بار. یک یا دو بار در سال از کود متعادل استفاده کنید. با این گیاه می توان تقریباً به همان روش کاکتوس و گیاهان آبدار دیگر را برخورد کرد. گرچه آن ها در نور بسیار کم ، حتی در مناطقی که فقط نور فلورسنت دارند ، رشد خواهند کرد ، اما با نور غیر مستقیم خورشید بهترین عملکرد را دارند. این گیاه در صورت قرار گرفتن گیاه در معرض تابش مستقیم آفتاب ، سوزاندن و قهوه ای شدن برگ ها ممکن است ایجاد شود.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.