تاریخ :۲ مهر ۱۴۰۲

پرورش گیاهان بدون نور خورشید و خاک!

 • یک مزرعه کشاورزی عمودی در دانمارک فعالیت خود را آغاز کرده که می تواند سالانه ۲۰۰ تن محصول تولید کند.(پرورش گیاهان بدون نور خورشید و خاک)
  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، داخل انباری در حومه صنعتی پایتخت دانمارک، انبوهی از گیاهان به شکل طبق بندی شده تا سقف سازه در حال رشد هستند.

  این مزرعه عمودی که به تازگی افتتاح شده با استفاده از انرژی مزرعه های بادی این کشور فعالیت می کند و به این ترتیب هیچ گاز گلخانه ای تولید نمی کند.

  کاهو، گیاهان و کلم پرورش یافته در این مزرعه نه از نور خورشید بهره می برند و نه در خاک ریشه دارند. فرایند برداشت محصولات از این مزرعه چندماه دیگر انجام می شود.

  استارت آپ «نوردیک-هاروست» این مزرعه را مدیریت می کند. آندارس ریمن مدیر ارشد اجرایی «نوردی- هاروست» در این باره می گوید:  ما فقط می توانیم سالانه ۲۰۰ تن محصول برداشت کنیم، اما تجهیزات پشتیبانی از تولید سالانه هزار تن محصول را ساخته ایم.

  در مزرعه عمودی  مذکور از ۲۰ هزار لامپ ال ای دی مخصوص برای تامین نور گیاهان استفاده می شود. از سوی دیگر ربات ها سینی های حاوی دانه را  در راهروهای انبار ۷ هزار مترمربعی جابه جا می کنند.

  در فرایند کشاورزی عمودی برای استفاده بهینه از فضا گیاهان در قفسه هایی عمودی کاشته می شوند و به این ترتیب محیط های شهری به تامین نیاز غذایی کمک می کنند.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  نوردیک هاروست ادعا می کند تمام انرژی مورد نیاز این مزرعه با کمک مزرعه های بادی وسیع دانمارک تامین می شود.

  (پرورش گیاهان بدون نور خورشید و خاک!)

  کد خبر ۵۰۹۴۵۵۰
  لینک خبر: mehrnews.com/xTjRr

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.