تاریخ :۲ مهر ۱۴۰۲
نصب-اره-SKN

نحوه نصب کردن اره موتوری بنزینی SKN

 • نحوه نصب کردن اره موتوری بنزینی SKN

  نحوه نصب کردن اره موتوری بنزینی SKN بدین صورت است که ابتدا، دو مهره ی فلزی روی بدنه ی اصلی طبق شکل زیر را با آچار مربوطه، باز می کنیم.

  اره-موتوری-SKN

  سپس زنجیر origin را به پشت اورینگ، به داخل پره های پروانه مربوطه، می اندازیم. سپس تیغه را در محل تعبیه شده (به داخل دو میله رزوه دار) قرار می دهیم بطوری که بخش کمی از تیغه، پشت اورینگ، قرار می گیرد. حال زنجیر را به دور تیغه جا انداخته و با چرخاندن اورینگ، تمام زنجیر در شیار تیغه قرار می گیرد. سپس کاور را جا می اندازیم.
  نکته مهم: در جاگذاری کاور بر روی تیغه، پیچ مشکی رنگ بر روی کاور را باید بصورت ساعت گرد یا پادساعت گرد بچرخانیم بطوری که خار سفت کردن تیغه، درون سوراخ تیغه قرار گیرد. طبق شکل زیر :

  پیچ-مشکی-KSN

  تیغه-اره-KSN

  سپس مهره های روی کاور را تا نیمه سفت کرده بطوریکه تیغه راحت قادر به جلو رفتن، باشد. سپس پیچ مشکی رنگ روی کاور را بصورت ساعتگرد (جهت حرکت عقربه های ساعت) می چرخانیم بطوریکه تیغه کاملا به جلو هدایت شده و در نتیجه زنجیر بطور کامل سفت شود. (زنجیر را تاجایی باید سفت کرد که اگر زنجیر را از قسمت بالایی تیغه، با دو انگشت به سمت بالا بکشیم، باید ۴ عدد از خارهای زنجیر، بطور نسبی بالاتر از تیغه امده و قابل مشاهده گردند.)

  نکته مهم در سفت کردن زنجیر

  طوری باید زنجیر را سفت کرد که زنجیر از روی تیغه جدا نشود. ولی دقت داشته باشید که زنجیر را از حد معمول نباید بیشتر سفت کرد زیرا که امکان بریدن پیچ و یا پاره شدن زنجیر در هنگام کار وجود دارد. بعد از سفت کردن زنجیر، دو مهره روی کاور را توسط آچار مخصوص، کامل سفت نمایید.

  محتویات داخل کارتن اره موتوری SKN

  1. بدنه اصلی
  2. تیغه
  3. زنجیر
  4. آچار
  5. پیچ گوشتی دو سو
  6. سوهان
  7. کاور تیغه

  راه اندازی، نگهداری و ایمنی در اره های موتوریSKN

  توجه داشته باشید موتور دستگاه دو زمانه بوده و باید از مخلوط بنزین و روغن به عنوان سوخت استفاده نمایید. میزان اختلاط بنزین و روغن موتور با توجه میزان ساعت کاری با توجه به جدول زیر انجام بگیرد:

  روغن

  بنزین

  ساعات کاری

  ۱

  ۲۰

  در ۲۰ ساعت کارکرد اولیه

  ۱

  ۲۵

  بعد از ۲۰ ساعت کار کرد اولیه

  • به منظور تهیه ساده ­تر مخلوط ۱ به ۲۵ روغن به بنزین می­توان در ۴ لیتر بنزین ۱۶۰ سی سی روغن ۲۰w50 ریخته و به خوبی بهم زده تا مخلوطی یک دست حاصل شود.
  • هرگز بنزین و روغن را جدا از هم داخل باک نریزید.
  • برای کارکرد بهتر دستگاه و همچنین جلوگیری از آلودگی هوا بهتر است از روغن دو زمانه استفاده شود.
  • در صورت استفاده از روغن دوزمانه میزان مخلوط بنزین و روغن را به صورت ۵۰ به ۱ تغییر دهید.
  • هیچگاه باک سوخت را کاملا پر نکنید، همیشه باید ۴/۱ باک خالی باشد.
  • همواره قبل از روشن کردن دستگاه میزان روغن داخل تانک روغن را چک نمایید این روغن برای روغن کاری زنجیر و تیغه می باشد.
  • به منظور پرکردن تانک روغن از روغن اتوماتیک ۱۰w40 استفاده نمایید.
  • نرسیدن روغن به زنجیر باعث آسیب دیدگی شدید تیغه و زنجیر خواهد شد.
  • به منظور چک کردن سیستم روغن کاری زنجیر بعد از روشن کردن موتورگاز را روی حد اکثر گذاشته و نوک تیغه را به زمین نزدیک کنید باید یک رد از روغن روی زمین ایجاد شود.
  • جهت روشن کردن دستگاه دسته ترمز ایمنی را در حالت قفل قرار دهید.
  • به محض روشن شدن اره گاز را کم کرده و دسته ترمز ایمنی را از حالت قفل خارج کنید.

  روشن کردن اره موتوری SKN

  برای روشن کردن اره موتوری، ابتدا کلید را بسمت بالا قرار می دهیم. ساسات را کامل به سمت بیرون میکشیم با این کار دریچه هوا کاملا بسته می شود. سپس اره موتوری را برروی زمین قرار داده و پای راست را برروی قسمت کف دستگیره اره موتوری قرار می دهیم. سپس دسته هندل را ۳ بار به سمت بیرون میکشیم و هندل میزنیم. با این کار بنزین زیادی وارد سیلندر می شود. سپس ساسات را کامل به سمت داخل قرار می دهیم. بااینکار دریچه هوا بطور کامل باز می شود و با یک بار هندل، اره موتوری روشن می شود.

  روشن-کردن-SKN

  برای خاموش کردن اره موتوری، از کلید دو زمانه برای خاموش کردن اره موتوری می توانیم استفاده کنیم و با پایین دادن آن، خاموش می شود.

  روشن نشدن اولیه اره موتوری  به چه علت است؟

  اگر با طی کردن مراحل بالا، اره موتوری شما روشن نشد، علت آن مشکل از شمع یا وایرهای سرشمع می باشد. بدین منظور پیچ پلاستیکی قسمت بالایی بدنه موتور را باز نموده، کاور مربوطه را برداشته، سپس فیلتر هوای پلاستیکی را از محل خود برداشته و وایر های شمع را جدا می کنیم. سپس شمع را با آچار مخصوص باز نموده و سر شمع ها را تمیز کرده، سپس دوباره آن را بسته و وایر را جا زده. سپس فیلتر هوا را سرجای خود قرار داده و کاور را گذاشته و پیچ را می بندیم. سپس مراحل بالا را تکرار میکنیم.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  یک نظر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.