تاریخ :۲۰ بهمن ۱۴۰۱
کنسرو_زیتون_سیاه

تهیه کنسرو زیتون سیاه خانگی

 • تهیه کنسرو زیتون سیاه خانگی

  تهیه کنسرو زیتون سیاه خانگی: به طور کلی، زیتون سیاه می تواند به انواع مختلف زیتون رسیده، مانند کالاماتا یا نیکوئیز اشاره داشته باشد. زیتون نارس سبز است. با این حال، زیتون سیاه اغلب به زیتون گوشتی بزرگی گفته می شود که معمولاً به صورت کنسرو فروخته می شود. کنسرو زیتون را پس از باز شدن در یخچال قرار دهید.

  زیتون_سیاه_آبدار

  از میوه کاملا رسیده زیتون که معمولا سیاه می گردد به دو صورت زیتون خوراکی تهیه می شود:

  تهیه زیتون کنسروی سیاه آبدار

  زیتون کاملا رسیده سیاه رنگ، در اواخر آبان یا نیمه اول آذرماه برداشت می شود. بعد از شستشو آن را در محلول سود ۱ درصد به مدت ۲۴ ساعت قرار می دهند. بعد زیتون را از محلول سود خارج و به مدت ۲۴ ساعت در هوای آزاد پهن می کنند تا با اکسیژن هوا اکسیده و رنگ آن تثبیت شود.

  این عمل به طور متناوب تا ۳ بار تکرار می گردد. بعد از آخرین هوادادن، آن را در آب نمک ۱۰ درصد قرار می دهند. بعد از چند ماه کنسرو زیتون سیاه آبدار قابل مصرف میباشد.

  تهیه_زیتون_کنسروی

  تهیه زیتون سیاه کشمکشی

  پس از برداشت میوه کاملا رسیده زیتون، در نیمه دوم آذرماه، زنبیلی تهیه نموده و در قسمت تحتانی زنبیل یک لایه نمک و یک لایه زیتون مزبور به ضخامت ۲ تا ۳ سانتی متر ریخته، سپس تا پرشدن زنبیل این  عمل متناوب نمک و میوه زیتون ادامه مییابد.

  زنبیل را در روی چند آجر قرار می دهند تا مایع حاصل از مجاورت نمک و گوشت زیتون از خلل و فرج ظرف خارج و به آسانی در روی زمین جریان یابد. از هفته دوم می توان لایه های نمک و زیتون را به هم زد. پس از سه ماه زیتون مقوی و سرشار از ویتامین قابل مصرف می گردد.

  زیتون_سیاه_کشمکشی

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.