تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 •  

  نکاتی در مورد آبیاری باغ سیب:

  سهولت دسترسی به منبع آب برای آبیاری درختان سیب عامل مهمی است که بایستی حتی در مرحله انتخاب محل احداث باغ در نظر گرفته شود.

  • درختان سیب پاکوتاه که با تراکم بیشتری کشت می‌شوند، حجم ریشه محدودی داشته و اغلب ریشه‌های مؤثر آنها در ۳۰ سانتی‌متری از سطح خاک قرار دارند.

  آبیاری باغ سیب

  به طور کلی در تمامی باغ های سیب (به ویژه باغ های سیب پر تراکم که ریشه‌ها سطحی‌تر است) نیاز آبی، برنامه‌ریزی آبیاری و کیفیت آبیاری، از جمله موارد مهمی می‌باشد که بایستی مورد ارزیابی قرار گیرد.

  • شرایط ماندابی نیز به درختان آسیب وارد می‌کند. تحت هیچ شرایطی نبایستی در پای درختان سیب بیشتر از چند ساعت، آب تجمع نماید. در شرایط ماندابی به علت عدم تهویه مناسب، ریشه‌ها آسیب دیده و به درخت صدمه وارد می‌شود.

  آبیاری باغ سیب

  فروش ویژه به مدت محدود
  فروش ویژه بیش از ۳۰۰۰ رقم محصولات کشاورزی، انواع بذر با بسته بندی اورجینال و خانگی، انواع کودهای وارداتی اصل، ادوات و ابزارآلات با ضمانت اصالت کالا
  همین الآن خرید کنید
  • درختان پاکوتاه حساسیت بیشتری به شرایط ماندابی دارند. معمولا خاک رسی و سنگین نسبت به خاک‌های سبک و شنی بیشتر مستعد تجمع آب و ایجاد شرایط ماندابی می‌باشند.

  رژیم آبیاری مناسب بر اندازه میوه تأثیر داشته و عدم تامین آب کافی، به ویژه در ماه های تیر و مرداد، باعث ریز شدن میوه‌ها می‌شود.

  آبیاری باغ سیب

  • وضعیت ایده آل و مناسب رطوبت خاک در باغ های سیب آن است که رطوبت کافی در تمام فصل رشد فراهم شده و درخت تنش نبیند.برای رشد و تولید میوه مناسب درختان سیب، وجود ۴۰ تا ۵۰ درصد رطوبت قابل استفاده در خاک، ضروری می باشد.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.