تاریخ :۳ مهر ۱۴۰۲
گیاهانی که می توان درآب نگه داشت

۹گیاهی که می توانید به راحتی در منزل در آب نگه داری کنید

 • اول از همه به ظرفی احتیاج دارید که آب را در خود نگه دارد و مقاوم باشد که برای این منظور شیشه ها بهترین گزینه هستند. آن را آب کنید، اگر آب چشمه در اختیار دارید بهترین آب برای پرورش این گیاهان است زیرا حاوی موادمعدنی موردنیاز است. به طور کلی این گیاهان بین ۲-۶ هفته به رشد خود ادامه می دهند. این ۹گیاهی که می توانید به راحتی در منزل در آب نگه داری کنید به شرح ذیل می باشند .

  ۱.گوجه فرنگی

  برای داشتن گوجه فرنگی در آب به نشا آن نیاز دارید زیرا بذر به تنهایی در آب رشد نمی کند. 

  تمام این 9 گیاه را می توانید در منزل فقط درآب و بدون اضافه کردن هیج افزودنی نگه داری کنید و از محصولات آن استفاده ببرید.

  ۲.نعناع

  یک شاخه نعناع بریده شده از سبزی فروشی تهیه کرده و آن را در ظرف آب قرار دهید.

  اینگونه تمام مدت نعناع تازه در اختیار دارید و هیچ توجه خاصی هم‌ نیاز ندارد.

  تمام این 9 گیاه را می توانید در منزل فقط درآب و بدون اضافه کردن هیج افزودنی نگه داری کنید و از محصولات آن استفاده ببرید.

  ۳.اسفناج

  یکی از محصولات هیدروپونیکی مورد توجه کشاورزان اسفناج است.بذرها در گلدان های جدا کاشته می شوند و وقتی که به اندازه کافی رشد کرد به ظرف آب منتقل می شوند.

  ۴.فلفل

  مانند گوجه فرنگی برای فلفل هم نیاز به نشا داریم.نشا فلفل را تهیه کنید و در ظرف آب قرار دهید. 

  ۵.خیار

  برای داشتن خیار هیدروپونیک شما نیاز به خیار بوته ای دارید زیرا نگه داری آن در آب راحت تر است.

  ۹گیاهی که می توانید به راحتی در منزل در آب نگه داری کنید و آیا خیار هم با شرایط آبی رشد خواهد کرد؟؟

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  بله

  ۶.کرفس

  برای کرفس هیدروپونیک بودن یک مزیت به حساب می آید زیرا کشت بدون خاک کرفس بدین معناست که دیگر خاکی در لابه لای برگ های آن پنهان نمی شود. برای کاشت کرفس هم نیاز به نشا است. 

  ۷.ریحان

  ریحان از آن دسته سبزیجاتی است که گرمای خانه شما را دوس دارد و تا زمانی که نور زیادی داشته باشد همواره به رشد خود ادامه میدهد. برای اینکه طول عمر آن بیشتر شود قبل از گلدهی آن را بچینید.

  تمام این 9 گیاه را می توانید در منزل فقط درآب و بدون اضافه کردن هیج افزودنی نگه داری کنید و از محصولات آن استفاده ببرید.

  ۸.آویشن

  برای پرورش آویشن در آب شما نیاز به آویشن های جوان دارید زیرا اگرمسن تر باشد شاخه ها سخت می شود و به سختی در آب رشد می کند.هنگامی که شاخه را بریدید بلافاصله در آب قراردهید زیرا به سرعت خشک می شود.

  ۹.رزماری

  اگر شاخه چوبی باشد در محیط سازگاری بیشتری خواهد داشت.بهترین زمان برای قطع شاخه بهار است.زیرا نهال جوان در این فصل رشد سریع تری دارد. رزماری یکی ازگیاهان مناسب و بی دردسر برای نگه داری در خانه است. این ۹ گیاه را می توانید در منزل فقط درآب و بدون اضافه کردن هیج افزودنی نگه داری کنید و از محصولات آن استفاده ببرید. 

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.