تاریخ :۳ مهر ۱۴۰۲
نگاهی به منظر مدرن و معاصر

نگاهی به مناظر مدرن و معاصر

 • منظر مدرن و معاصر

  بیان تفاوت این دو سبک در منظر سختر از تفاوت آنها در معماری است. چون یک منظر مدرن می تواند در فضای خانه ی مدرن، معاصر یا سنتی اجرا شود و همینطور یک منظر معاصر می تواند در خانه ی مدرن معاصر یا سنتی باشد که بستگی به اهداف زیبایی شناسی و طراح آن دارد. به علاوه گیاهان به خودی خود متعلق به هیچ سبک خاصی نیستند. گیاهان می توانند در زمینه ­های مختلفی برای نشان دادن سبک مشخصی استفاده شوند. در منظر سبک ها بیشتر به وسیله­ ی شکل باغچه­ ها، نوع مصالح مورد استفاده و ترتیب و نظم گیاهان شناخته می شوند تا نوع گیاهان استفاده شده.

  منظر مدرن:

  منظر مدرن

  منظر مدرن با خطوط صاف، لبه های تیز و به صورت مینیمالیست شناخته می شود. منظر مدرن معمولا معتقد است کوچکترین عنصر هم اهمیت زیادی دارد (less is more). یک ترکیب رنگی کمرنگ و یا تک رنگ و فقط یک تا سه نوع مختلف از گیاهان که در بخش ­هایی از یک خط مستقیم قرار دارند برای طراحی بهتر است. متداولترین گیاهان مورد استفاده در منظر مدرن با توجه به ویژگی­ های سادگی  و مجسمه مانند بودن آنها عبارتند از جعبه چوب شمشاد، بامبو، سرخس و برگ بو. صرف نظر از نوع گیاه، مطمئن شوید که گیاهان ساده را با فرم های متفاوتی انتخاب کنید.

  منظر معاصر:

  منظر معاصر

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  منظر معاصر در مقایسه با منظر مدرن تمایل به طبیعی بودن بیشتر و به کار بردن منظر نرم دارد. منظر معاصر از امکاناتی که در سایت قرار دارد استفاده کرده و فضا را با بیشتر کردن گیاهان و تغییر فرم ها بهبود می بخشد. در منظر معاصر، منحنی ها مورد استقبال قرار می گیرند، اما باید مناسب فضا باشند، تاکید بر استفاده از چوب اغلب وجود دارد، و گل های روشن هستند، هر چند که آنها باید مرزها و فضاهای مشخص داشته باشند. و باز هم کوچکترین عناصر اهمیت دارند.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.