تاریخ :۲ مهر ۱۴۰۲
کاربرد اینترنت اشیاء در کشاورزی

ضرورت تکنولوژی در کشاورزی

 • صنعت مدرن

  صنعت مدرن توسط فناوری هدایت می شود. پیشرفت در فناوری نحوه انجام مشاغل را تغییر داده است، از اوایل قرن بیست و یکم برخی صنایع دستخوش تغییرات چشمگیری شده اند. اگرچه ممکن است کشاورزی اولین صنعتی نباشد که مردم هنگام تأمل در تغییر ماهیت صنعت به آن فکر می کنند، موسسه ملی غذا و کشاورزی خاطرنشان می کند که مزارع مدرن بسیار متفاوت از مزرعه های چند دهه قبل هستند. کشاورزی دقیق، که بر هدایت کشاورزی به دنیای مدرن، رایانه ای و مبتنی بر اطلاعات اشاره دارد، به بخش کشاورزی کمک می کند تا سودآوری و کارآیی بیشتری کسب کند و در عین حال ایمنی را بهبود بخشد و کشاورزی را از نظر اقتصادی سازگارتر کند.

  صنعت مدرن

  حسگرهای مدرن

  صنعت کشاورزی مدرن از فناوری هایی مانند ربات ها، حسگرهای دما و رطوبت، تصاویر هوایی و سیستم های موقعیت یابی جهانی استفاده می کند. اگر به نظر پیچیده می رسد، به همین دلیل است. به عنوان مثال، حسگرهای مدرن می توانند شرایط خاک را تشخیص دهند و بالقوه صدها قرائت در ثانیه تولید می کنند. این سنسورها به کشاورزان کمک می کند تا بهترین زمان ممکن برای کاشت بذر را بشناسند تا بتوانند به پتانسیل کامل خود برسند. که هم کارایی مزارع مدرن و هم تولید آنها را بهبود می بخشد.

  حسگرهای مدرن

  کاهش ضایعات کشاورزی

  فناوری کشاورزی باعث کاهش ضایعات شده است. به عنوان مثال، به لطف فناوری کشاورزی، کشاورزان دیگر مجبور نیستند از آب، کود و سموم دفع آفات به طور یکسان در کل مزارع استفاده کنند. فناوری نشان داده است که کشاورزان می توانند به سادگی مناطق خاصی را هدف قرار دهند یا حتی گیاهان جداگانه را با روش های مختلفی رفتار کنند. این باعث صرفه جویی در وقت می شود و به کشاورزان اجازه می دهد تا فقط مقدار کمی از آب، کود و سموم دفع آفات را استفاده کنند.

  استفاده از فناوری کشاورزی به این روش منجر به افزایش بهره وری محصول و کاهش رواناب مواد شیمیایی به رودخانه ها و آب های زیرزمینی می شود، در نتیجه تأثیر مزرعه بر اکوسیستم های محلی کاهش می یابد. مزارع مدرن شگفتی های تکنولوژیکی هستند که در آنها از فناوری های مختلفی برای تولید محصولات با بازده و ایمنی بیشتر از گذشته استفاده شده است.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  مترجم: فاطمه سکه چی

  منبع: سایت کشاورزی خبری Covington گرجستان

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.