تاریخ :۸ خرداد ۱۴۰۲

صفر تا صد طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری

 •  

  صفر تا صد طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری

  در این مطلب از سایت دی مگ قصد داریم تا صفر تا صد طراحی ویلا و ساخت ویلای لوکس را به شما ارائه دهیم. در ادامه، تعدادی از پروژه های انجام شده تیم خدمات دیبای سبز، به شما معرفی شده است. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

  صفر تا صد طراحی و ساخت ویلا لوکس

  تاریخچه طراحی ویلا

  ابتدا در مطلب طراحی ویلا و ساخت ویلاهای لوکس در دی مگ به تاریخچه طراحی ویلا در ایران میپردازیم. در فرهنگ ایران به خانه‌هایی که نمای چهار طرف داشته باشد یا سقف شیب‌دار داشته باشد خانه‌ ویلایی میگویند. در شمال ایران، به خاطر اقلیم مرطوب اکثر خانه‌ها به صورت ویلایی میسازند. تعداد ویلاها با گسترش شهرها، در مراکز شهرها کم شده است. ولی در حومه و شهرک‌های ویلاها  در حال گسترش است. این ویلاها، در مناطق بکر از نظر آب و هوایی ساخته شده است. در ادامه تصویر یکی از این مناطق بکر برای ویلا سازی را میبینید.

  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری
  طراحی ویلا در مناطق لاکچری، روستای بکر سنار، دریاچه ولشت

  ییلاق ها، مناطق جنگلی، ساحل دریاها، اطراف شهرها و مناطقی از این قبیل مناسب ترین و پر طرفدار ترین مناطق برای ساخت و طراحی ویلا هستند. در ایران معمولاً اکثر ساخت و ساز و طراحی ویلا ها در قسمت های شمالی کشور انجام می شوند. علت آن طبیعت بسیار زیبای شمال کشور است. سقف ویلاها، در ایران، عموما به صورت شیبدار ساخته می شوند.

  جانمایی ساخت ویلاهای لوکس

  شاید شما نیز علاقه داشته باشید تا در یک شهر خوش آب و هوا و گردشگری صاحب یک ویلای لاکچری مناسب و با کیفیت شوید. طراحی ویلای لوکس یکی از سریع ترین راه ها برای دست یابی به یک ویلای مناسب با سلیقه و علاقه مندی های شماست. با این راه شما از کیفیت ساخت و مراحل اجرای آن اطلاع داشته و از استاندارد بودن آن اطمینان خواهید داشت. ساخت و طراحی ویلا امروزه محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده است و افراد زیادی علاقه دارند صاحب یک ویلا خوب و با کیفیت شوند.

  جهت طراحی و ساخت ویلا ییلاقی لوکس مواردی از جمله شرایط زمین احداثی ، شیب زمین، چشم انداز محل احداث ، دسترسی ها محیطی و همچنین تعداد اعضای قابل سکونت در آن ، تعداد طبقات و اتاق های مورد نیاز مورد بررسی قرار می گیرد. سپس بعد از موارد فوق در مورد امکانات دیگر ویلا از قبیل محوطه سازی باغ ویلا ،جکوزی ، استخر ، برکه ،مرداب ،نهر ، تراس و بالکن، لابی، پاسیو، انواع آبنما ، آبشار،پرده آب و در کل فضای سبز اطراف آن بحث خواهد شد.

  شروع طراحی ویلا

  برای شروع جانمایی ساخت ویلا و  آنالیز سایت پلان بصورت عملی با پروژه طراحی و ساخت ویلای لوکس کلاردشت اجرایی توسط تیم متخصص دیبای سبز ادامه خواهیم داد.

  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری
  آنالیز سایت پلان جانمایی در طراحی ویلا لوکس توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  دو اصل دیبای سبز در طراحی و ساخت ویلای شما :

  1. رعایت حداکثری اصول طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و بکارگیری تمام موارد مورد نیاز شما در پروژه
  2. طراحی توسط طراحان خلاق و ایده پرداز در خلق اثری جدید و ویلایی خاص و منحصر بفرد
  3. طراحی بر اساس سلیقه ی شما
  4. استفاده از جدید ترین و بروز ترین متریال موجود بازار

  در ادامه بصورت عملی با یکی از پروژه های خدمات دیبای سبز با فرآیند طراحی یک ویلای لوکس و لاکچری توسط تیم خدمات دیبای سبز آشنا میشیم.

  • ابتدا باید پلان مورد نظر بر اساس نظر کارفرما طراحی شود. رعایت اصول طراحی ویلا ضروری است. بر این اساس پلان دوبعدی پروژه طراحی ویلای لوکس کلاردشت را مشاهده میکنید.
  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری
  پلان دو بعدی طراحی ویلای لوکس کلاردشت توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  • مرحله دوم طراحی ویلای لوکس که طی چند مرحله طراحی پلان ها و ریزه کاری های طراحی ویلا انجام میشود.
  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری
  اولین مرحله: طراحی ویلا و محوطه باغ توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری
  دومین مرحله: حجم دهی به بنا و محوطه ویلا توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری
  سومین مرحله: توجه به جزییات طراحی ویلا توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  صفر تا صد اجرای پروژه ویلایی لاکچری

  جهت اجرای صفر تا صد طراحی باغ ویلای لوکس شما، دیبای سبز بعد از مشاوره اقدام به تهیه نقشه های فضای مورد نظر می نماید. اجرا و بهره برداری پروژه های فضای سبز. سازگار با محیط زیست هر منطقه روز به روز اهمیت بالاتری پیدا میکند. با نظارت و بررسی طولانی مدت از نظر کارشناسان خبره دیبای سبز در این زمینه فضایی رویایی را به شما هدیه می دهیم.

  در جهت اجرای موفقیت آمیز یک پروژه مشاورین دیبای سبز مسائل زیادی را در نظر می گیرند که از جمله این نکات عبارتند از:
  1. ارائه ایده طراحی ویلا و نظریه های مختلف قابل اجرا در زمین مورد نظر شما
  2. ارائۀ نقشه طراحی ویلا و طرح مد نظر مشتری بر اساس سلایق و خواسته ها
  3. مشخص کردن میزان زمان انجام کار ساخت ویلا بر اساس بودجه و شرایط منطقه
  4. برنامه ریزی انجام کار ویلا بر اساس موارد قبلی
  5. استفاده از تیم کارشناسان خبره کشاورزی- باغبانی- معماری و دکوراسیون و… بر اساس بودجه لازم تعیینی برای انجام پروژه
  6. پس از بررسی تمام موارد فوق اجرای پروژه با برنامه ریزی و زمان بندی ارائه شده صورت میگیرد. سپس جهت رفع نواقص کار پس از مشورت با مشتری اقدامات نهایی صورت می گیرد.

  یکی از بهترین سبک های ویلاسازی در دنیا باغسازی ایتالیایی است. در اینجا سبک باغسازی ایتالیایی را مطالعه کنید.

  سبک باغسازی ایتالیایی با نام Italian gardening شناخته میشود. بر این اساس در پروژه های طراحی و ساخت باغ و محوطه سازی ویلا متخصصین دیبای سبز با دانش فنی داخلی و بین المللی خود ویلاهای شما را بر اساس سبک های باغسازی مختلف از جمله باغسازی ژاپنی، ایرانی و ایتالیایی و… طراحی میکنند. در ادامه با یکی از این طراحی ها آشنا میشوید.

  تلفیقی از هنر و دانش روز طراحی ویلا – بر گرفته از باغسازی پلکانی ایتالیایی توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  خروجی طراحی ویلا مدرن باغسازی و محوطه سازی توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  نکته آخر: چنانچه شما عزیزان در فکر احداث و یا تغییر در فضای سبز خانه خود هستید قبل از هر اقدامی با کارشناسان خبره دیبای سبز مشورت نمایید. ما به شما کمک میکنیم. تا با گرفتن ایده های شما و تجربه ما در نهایت محیطی رویایی را برای شما و خانوادیتان را به ارمغان بیاوریم.

  محوطه سازی ویلاهای لوکس:

  جهت هرچه زیبا شدن ویلای شما، طراحان دیبای سبز اقدام به طراحی محوطه ویلا، چمن کاری و گل کاری در محوطه ویلا می کنند. این امر با توجه به آلودگی روزافزون شهرها کمک خوبی در راستای حفظ منظر طبیعی محیط زیست انسان است. در طراحی محوطه سازی باغ و طراحی فضای سبز ویلا تولید اکسیژن توسط فضای سبز طراحی شده، یکی از هدف های طراحی محوطه باغ ویلا است. محوطه سازی ویلا به ایجاد فضای مفرح و دلنشین برای ساکنان کمک می نماید. همچنین باید توجه داشت که در طراحی محوطه و فضای سبز چیدمان هریک از آیتم ها جهت اجرای محوطه سازی (لنداسکیپ) بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از انواع محوطه سازی مرسوم در ایران، باغسازی ایرانی است.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

   

  در ادامه، پلان طراحی شده باغ سوپر لوکس شمال از زوایای مختلف آمده است.

  طراحی آبنما مدرن و آتشدان در طراحی ویلای لوکس توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  طراحی آلاچیق و آبنما و آبشار و حوض همه کنار هم در طراحی ویلا سازی مدرن توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  پلان طراحی ویلای لوکس کلاردشت استخردار و ییلاقی توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  خروجی طراحی ویلای مدرن شمال توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  طراحی نمای ویلا و انتخاب متریال

  اهمیت مطالعه اقلیمی پیش از استارت پروسه طراحی و اجرای ویلا اینجا مشخص می گردد. چراکه با توجه به آن انتخاب متریال مناسب برای تکمیل نهایی فرم ویلا باعث بدست آمودن نمایی بی نقص و زیبا برای ویلای مورد نظر ما می گردد.

  نحوه کار طراحی نما ویلا

  پس از ارائه پلان های مهندسی همچون معماری داخلی ، محاسبات سازه ، برق و مکانیک نوبت به تزئینات داخلی ویلا و محیط پیرامون آن می رسد. زیبایی و روح یک ساختمان به نحوه آراستن آن است. تزئینات ساختمان ویلایی را به طور کلی می توان به سه دسته طراحی نمای ویلا، محوطه سازی اطراف ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا تقسیم کرد.

  طراحی ویلای استخر دار شمال طراحی شده توی تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  در طراحی نمای ویلا فرم سقف تاثیر بسیاری در شکل گیری نمای آن دارد همچنین سعی بر آن است که از مصالحی استفاده شود که حداکثر تطابق اقلیمی را با منطقه داشته باشد معماری منظر یا محوطه سازی ویلا نیز شامل طراحی فضای سبز ، مسیرهای عبوری به سمت ساختمان، آبنما، آلاچیق، برکه و مرداب، استخر و … است، معماری داخلی یا دکوراسیون ویلا شامل طراحی سقف کاذب، کف و دیوار، آشپزخانه، مبلمان و… می باشد.

  برای شناخت معماری معاصر میتونید مطالعه کنید.

  نور پردازی یک ویلای مدرن چگونه است؟

  نور پردازی در طراحی ویلا های مدرن از اهمیت به سزایی برخوردار است. اگر از نور پردازی به درستی استفاده شود شاهد تاثیر روان شناختی خاصی خواهیم بود. این تاثیرات میتواند شامل حس راحتی،لوکس و تجملی بودن و آرامش باشد. این امر سبب لذت بیشتر استفاده از محیط ویلا میشود. از بودن در چنین ویلاهایی احساس خیلی خوبی نصیب شما میشود. در نور پردازی ویلا از انواع چراغ های ال ای دی،سقفی و دیواری استفاده میشود. در استفاده از نور پردازی کف ویلا دقت زیادی میشود. چرا که تاثیر زیادی در فضا سازی ویلا خواهد داشت.

  توجه به عناصر و استفاده از نور های متنوع برای بهبود لطافت فضا در طراحی ویلا توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲
  نور یکنواخت و کامل در پروژه طراحی ویلای لوکس توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  طراحی داخلی ویلا

  طراحی داخلی ویلا را شاید بتوان ظریف ترین بخش و به نوعی یکی از تفاوت های اصلی ویلاهای مختلف با یکدیگر نامید. چراکه ایجاد هارمونی در انتخاب متریال نما و داخل و نحوه قرارگیری این آیتم ها در کنار یکدیگر باعث ایجاد آرامش در افراد حاضر در داخل ویلا می گردد.

  بهره گیری از بنای مفید در طراحی ویلای لوکس شمال توسط تیم مجرب دیبای سبز – ۰۹۱۲۷۴۰۰۰۴۲

  ما در دیبای سبز با توجه به تمام جزییات و با توجه به اینکه قرار است. طرح برای چه محیطی اجرا شود. تمام تلاش خود را خواهیم کرد. تا در نهایت, طرحی در خور، شایسته و متناسب با سلایق شما خلق نماییم. در این زمینه حتی امور مربوط به بازسازی را نیز می توانید به ما بسپارید. محیط مورد نظر شما، شاید به جای یک طرح جدید نیاز، به بازسازی و مرمت نیاز داشته باشد. تیم متخصص دیبای سبز، امور بازسازی را نه تنها برای محیط داخلی، بلکه برای نمای ساختمان نیز به صورت حرفه ای و با دارا بودن تجهیزات کامل و کادری مجرب بر عهده میگیرد.

  سخن آخر

  تیم مجرب و کارآزموده دیبای سبز، آماده ی ارائه خدمات طراحی و ساخت ویلاهای شما عزیزان در سراسر کشور است. قیمت مناسب، ایده پردازی، کیفیت خروجی کار و در نهایت رضایت شما الویت ماست. کلیپ ویلای طراحی شده، توسط تیم خدمات دیبای سبز در ادامه، قابل مشاهده است.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  من سعید تاجیک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست از دانشگاه شهید بهشتی همیشه دنبال حل دغدغه های کشاورزی و محیط زیست ایران بودم و هستم. ما در دی مگ در جهت فرهنگ سازی و افزایش آگاهی عمومی رسالت خودمون در جهت آگاهی عمومی را انجام میدیم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.