تاریخ :۲۱ خرداد ۱۴۰۲
 • ۵ راه برای دوستی با طبیعت

  آخرین باری که در طبیعت گذراندید چه زمانی بود؟  نه فقط برای دیدن جاذبه بلکه برای صرف وقت واقعی برای گشت و گذار در فضای باز؟  اگر مدتی گذشته، شما تنها نیستید.  طبق گزارش ملی طبیعت آمریکایی ها، بیش از نیمی از بزرگسالان هر هفته ۵ ساعت یا کمتر در طبیعت می گذرانند و کاملاً با آن خوب هستند با گسترش تکنولوژی خانه نشینی افزایش یافته است گسترش فناوری مشکلی ندارد اما قطعاً اینکه ما می خواهیم خیلی کم در فضای باز وقت بگذرانیم مشکل است.  بخصوص وقتی که برای سلامت روان ما بسیار مفید باشد در ادمه به بیان ۵ راه برای دوستی با طبیعت بیان می گردد که ضامن سلامتی روح وروان ماست.

  هدیه طبیعت

  اگر تا به حال در بیابان واقعی بوده اید، ممکن است متوجه چیزی شده باشید.  طبیعت هرگز واقعاً ساکت نیست.  پر از زندگی است.  انرژی فوق العاده، طراوت، خالص است.  شما را از راهی پر می کند که هیچ چیز دیگری نمی تواند. اغلب متوجه           می شوید که گذراندن وقت در طبیعت ذهن را پاک می کند.  حتی لازم نیست کاری انجام دهید.  این می تواند یک پیاده روی یا یک پیک نیک در نزدیکی دریاچه یا فقط خیره شدن به قله های کوه ها در یک عصر تابستان باشد. ریشه های ما در زمین است. او همه چیز را برای ما فراهم می کند و ما بدون هدایای آن خواهیم مرد.  بنابراین مطمئناً وقت گذرانی در فضای باز مانند آغوش مادر است.

  نظر دانشمندان

  در گذشته مطالعات زیادی در مورد تأثیر طبیعت بر بهزیستی ذهنی انجام داده اند.  اصطلاحی واقعی برای مداخلات مبتنی بر طبیعت وجود دارد که Green Care نامیده می شود.  این اصطلاح کاملاً گسترده ای است و می تواند شامل فعالیت هایی مانند طبی درمانی، ماجراجویی درمانی، حفاظت، باغبانی و کشاورزی باشد.  یک مطالعه حتی با مشاهده واکنش بیماران مبتلا به بیماری های جسمی نسبت به مداخلات طبیعت، ارتباط بین ذهن و بدن را بررسی کرد.  این به این دلیل است که بیمارانی که با بیماری های جسمی دست و پنجه نرم می کنند، سلامت روانی آن ها کاهش یافته است.  از این گذشته، بیماری ها فقط تحت تأثیر عوامل بیولوژیکی نیستند بلکه عوامل روانی و اجتماعی نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.  در همین حال مطالعه دیگری نشان داد که حضور در طبیعت حتی به مدت سی دقیقه می تواندنظم افسردگی و فشار خون بالا را کاهش دهید. بنابراین به وضوح علم با این احساس غالباً معنوی موافق است که طبیعت می تواند بیشتر زخم ها را درمان کند، چه از داخل و چه از بیرون.

  ۵ راه برای برقراری ارتباط با طبیعت (۵ راه برای دوستی با طبیعت) :
  ۱- یک باغچه راه اندازی کنید

  اگر حیاط خانه دارید مقداری بذر بخرید و یاد بگیرید که چگونه مقداری از غذای خود را پرورش دهید!  خیلی خوب است که بتوانید سبزیجاتی بپزید که خودتان رشد دادید و آن ها را بخورید.  مثل اینکه شما واقعاً در خارج از زمین زندگی می کنید  ایده عالی دیگر، ایجاد یک باغ عمومی است.  با همسایگان و دوستان خود برای جایگزینی سرگرم کننده، پایدار و زیبا برای تولید محصول و پرورش زمین کار کنید.

  ۲- خانه خود را سبز رنگ کنید

  البته گیاهانی که به خانه می آورید لازم نیست فقط سبزیجات باشند.  گل های زیبا و گیاهان آپارتمانی بخرید.  وجود گیاهان در فضای زندگی شما باعث زنده شدن محیط اطراف شما می شود و احساس می کنید که خودتان در اطراف آنها احساس سرزندگی بیشتری می کنید!

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید
  ۳- پیاده روی کنید

  اگر تنبل هستید ، شاید بخواهید این کار را هفته ای یک بار انجام دهید. بهترین پیاده روی ها صبح زود است . همیشه آواز پرندگان بسیار زیاد است و هوا در ریه های شما احساس طراوت می کند و دنیا این جذابیت آرام را دارد.  همچنین واقعاً زمان بسیار خوبی برای تمرکز بر خود در فضای باز است

  ۴- مدیتیشن در فضای باز

  آیا این شما را به خودآگاهی می رساند؟  شاید.  ارزششو داره؟  قطعاً  هر وقت در خارج از خانه مراقبه می کنم ، احساس میکنم بسیار زمین گیر و با ثبات تر هستم.  مثل اینکه من در حالی که امنیت لنگر را دارم شناور هستم.

  ۵- شرکت در پروژه های زیست محیطی

  هیچ چیز بهتر از بازگشت به زمین و کمک به بشریت نیست. ببینید آیا راهی وجود دارد که بتوانید به صورت محلی درگیر این نوع پروژه ها شوید.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۴ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.