تاریخ :۲۰ بهمن ۱۴۰۱
7مشکل اصلی رایج در نگهداری گیاهان آپارتمانی

۷مشکل اصلی رایج در نگهداری گیاهان آپارتمانی

 • اگر می خواهید گیاهان تازه و شاداب داشته باشید از این اشتباهات بپرهیزید

  ۷مشکل اصلی رایج در نگهداری گیاهان آپارتمانی که ممکن است با گیاهان آپارتمانی داشته باشید
  ۱.  آبیاری بیش از حد یا ناکافی

  ممکن است هرروز وسوسه شوید که گیاه خود را برای رشد و نمو آن آبیاری کنید به این تصور که هرچه بیشتر آب بدهید گیاه بزرگ تر می شود اما این اشتباه است. بیشتر گیاهان فقط زمانی که خاک روی آن ها خشک شد نیاز به آبیاری دارند. پس بجای آبیاری هرروزه با لمس کردن سطح خاک با گیاه خود در تماس باشید. اگر دیدید که خاک مرطوب است از آبیاری بپرهیزید.          ( ۷مشکل اصلی رایج در نگهداری گیاهان آپارتمانی )

  ۲.  زهکشی گلدان

  انتخاب گلدان مناسب یکی دیگر از کلیدهای موفقیت در داشتن یک باغ در خانه است.مطمئنا خرید گلدانی که از دیدن آن لذت می برید بسیار مهم است اما زهکشی کافی نیز به همان اندازه اهمیت دارد. زهکشی به این معنی است که گلدان مجهز به سوراخهای ریز و درشت باشد و اجازه دهد آب اضافی از آن عبور کند. برای آبیاری گیاهان خاک را کامل خیس کنید و اجازه دهید آب آن تخلیه شود.

  ۳.  قرار ندادن در نور مناسب

  مانند آب،گیاهان به نور هم نیاز دارند.باید مکانی را پیدا کنید که نور کافی وجود داشته باشد.بعضی از گیاهان نسبت به گیاهان دیگر به نور بیشتری نیاز دارند وبسیاری از آن ها به مقدار مشخصی نور مستقیم و بعضی غیرمستقیم نیاز دارند. درمورد گیاهی که قرار است داشته باشید تحقیق کنید و آن را در مکان مناسب در اطراف خانه قرار دهید تا حداکثر رشد را داشته باشید.

  ۴.  بالا بردن حرارت

  گیاهان به آفتاب نیاز دارند اما گرمای مصنوعی را دوست ندارند.هوای گرم بخاری یا رادیاتورها به طور طبیعی خشک است و مکش آب به سمت برگ ها را با مشکل مواجه می کند به همین دلیل گیاه را از بین‌ می برد.

  ۵.  فراموش کردن هرس

  همان طور که شما برای داشتن ظاهری بهتر به یک مدل موی منظم نیاز دارید گیاهان نیز باید مرتب شوند. هرس به گیاهان شما کمک میکند تا سالم و سریعتر رشد کنند و با برداشت برخی از برگ های گیاهان در نهایت به گیاهان کمک می کنید تا مدت زمان بیشتری در مرحله رشد باقی بمانند. با کمک یک قیچی باغبانی میتوانید این عمل را انجام دهید.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید
  ۶.  شروع کار از بذر

  برای موفقیت نیاز نیست از بذر شروع کنید در اولین تلاش خود را با یک گیاه کوچک آغاز کنید. به این ترتیب این گیاه از قبل دارای سیستم ریشه ای مستقر است و می توانید امیدوار باشید که جوانه بزند و به رشد خود ادامه دهد.

  ۷.  غذا دادن بیش از حد به گیاهان

  قبل از آنکه بخواهید به گیاهان خود وعده های غذایی اضافه کنید ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که خاک گلدان با کیفیت بالا استفاده شود تا گیاهان بهترین عمر و یک زندگی طولانی و سالم داشته باشند. از خاک حیاط یا باغ در فضای خانه خود خودداری کنید به جای آن ازخاک سبک مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید. ( ۷مشکل اصلی رایج در نگهداری گیاهان آپارتمانی )

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.