تاریخ :۱۹ خرداد ۱۴۰۲
خرید-بذر-گل

خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

 • خرید بذر گل + انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  خرید بذر گل و معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت آنها نیازمند توجه به برخی نکات است. مجموعه دیبای سبز با داشتن بیش از ۱۰۰۰ نوع بذر گل در هر رنگ، شکل و رقم، خرید را برای شما آسان کرده است. بذرهای گل و گیاه دیبای سبز این ویژگی را دارد که تمام بذر گل‌های موجود، از با کیفیت‌ترین و بهترین بذرهای گل انتخاب می‌شوند. ما به خود می‌بالیم که بذرهای گل ما با کیفیت بوده و دارای قوه نامیه و قدرت جوانه زنی بالا است. بذرهای دیبای سبز از گل‌ها و گیاهان سالم و با کیفیت انتخاب شده و با دقت و حساسیت بالایی جمع آوری می‌شوند. با خرید بذر گل از دیبای سبز در صورت فراهم آوردن شرایط مناسب برای رشد و نمو گیاه به زودی شاهد جوانه زدن و رشد گل خواهید بود.

  انواع بذر گل و گیاهان و همچنین عکس انواع بذر گل را می توانید از سایت فروش بذر گل دیبای سبز خریداری کنید.

  معرفی انواع بذر گل

  فارغ از سطح تجربه و ترجیح شخصی شما، ما انواع بذر گل با کیفیت را برای شما فراهم آوردیم.به تولید گل شاخه بریده علاقه دارید؟ گل‌های یکساله گرما دوست مانند گل زینیا از ساده‌ترین گل‌ها برای رشد هستند و برای مبتدیان عالی هستند. یا هدف شما پرورش یک باغ کلبه‌ای با انواع گل مانند ختمی و گل آشتی است؟ ما انواع بذر گل و گیاه زینتی، بذر درخت و درختچه، بذر گیاهان زراعی و دارویی و بذر سبزی و صیفی‌جات را در سایت فروشگاه آنلاین دیبای سبز تحت پوشش قرار داده‌ایم. اجازه دهید وب سایت ما شما را به بهترین انتخاب بذر گل برای نیازهای شما راهنمایی کند.

  انواع-بذر-گل

  انواع-بذر-گل

  نکات کاشت بذر گل

  1. بهترین زمان کاشت بذر گل مرداد تا آبان است.بذرها در صورت کاشت در بیرون و با استفاده از هوای زمستان برای شکستن خواب بذر بهتر جوانه می‌زنند. روی بذرها ۱/۲ تا ۳/۴ اینچ خاک گلدان، پیت ماس ​​یا خاک اره ریز بپاشید.
  2. در مناطقی که باران کمتری می‌بارد، یا زمانیکه بذر گل دیرتر کاشته می‌شوند، دستورالعمل‌های آبیاری را دنبال کنید. بذرها را در خاک جدید آبیاری کنید و سپس تا زمانیکه گیاهان مستقر شوند، خاک را مرطوب نگه دارید. پس از استقرار گیاهان، نیازی به آبیاری زیاد ندارند. مگر اینکه از نوع تالابی باشند. می‌توانید زمان شکوفه‌دهی گیاهان گلدار را با آبیاری در هنگام شکوفه‌دادن افزایش دهید.
  3. بذرها را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید تا زمانی که آماده کاشت آن‌ها شوید. بذرها اگر در این شرایط نگهداری شوند، می‌توانند برای ۳ سال یا بیشتر مفید باشند.
  خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  راهنمای کاشت بذر گل بهاره و پاییزه

  بذر را با ظرف روی پیت ماس، خاک اره ریز یا خاک گلدان بپاشید. پیت ماس ​​ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین خاک، بعد خاک اره و سپس خاک گلدان است. از یکی از این سه خاک را استفاده کنید. یک لایه بذر ۱/۲ اینچ تا ۳/۴ اینچ را روی خاک پخش کنید. فقط به یاد داشته باشید که پس از کاشت بذر گل، خاک خود را بیش از حد شخم نزنید، زیرا دانه‌های علف‌های هرز را به بالای خاک می‌آورید و آن‌ها رشد می‌کنند.

  بذر گل خود را بعد از تمام شدن خطر یخبندان بکارید. بذرها را روی سطح خاک بپاشید و سپس آبیاری کنید. آب به اندازه کافی بذرها را به داخل خاک نرم فشار می‌دهد تا رشد کنند. تا زمانی که بذرها در حال رشد هستند، خاک خود را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید. بذرها معمولاً در عرض ۱-۲ هفته جوانه می‌زنند. هنگامی که گل‌ها استقرار پیدا کردند، بسیاری از آن‌ها نیازی به آبیاری زیادی ندارند. بذر خود را تا زمانیکه آماده کاشت شوید در جای خنک نگهداری کنید. اگر بذرها در این شرایط نگهداری شوند، می‌توانند برای ۳ سال یا بیشتر مفید باشند.

  کاشت بذر گل در خانه

  اگر گل انتخابی شما برای کاشت فصل رشد کوتاهی دارد یا برای دیدن آن گل‌های دیرشکفته بی‌صبر هستید، کاشت بذر گل را در داخل خانه انجام دهید. برای شروع بذر در داخل خانه، به مخلوط خاک گلدانی، چیزی برای کاشت بذرها و راهی برای مرطوب نگه داشتن آن‌ها نیاز دارید. لوازم شما می‌تواند هر چیزی باشد، از لیوان‌های کاغذی یا رول‌های کاغذ توالت یا کارتن‌های تخم مرغ کاغذی و کیسه‌های پلاستیکی شفاف گرفته تا گلدان‌های کوچک، گلدان‌های ذغال سنگ نارس یا سینی‌های نشاء با درب شفاف.

  برخی از بذرها ممکن است نیاز به قرار گرفتن در معرض دمای سرد را داشته باشند، اما در صورت لزوم این موضوع روی بسته بذر ذکر می‌شود.

  کاشت بذر گل در خانه

  کاشت بذر گل در خانه

  برای حفظ تنوع زیستی، ما پیشنهاد می‌کنیم که انواع گیاهان بومی، گل‌های شاخه بریده و گل‌های یکساله و چندساله را در نظر بگیرید. بیشتر گل‌ها به طور طبیعی در طبیعت خود بذر می‌دهند. بنابراین کاشت مستقیم این گل‌ها مشکلی ندارد. اکثر گل‌های فصل گرم، مانند گل همیشه بهار، زینیا و آفتابگردان، ترجیح می‌دهند که در صورت امکان بذر آن‌ها بصورت مستقیم کاشته شوند، زیرا ریشه‌های ظریفی دارند. اما تقریباً کاشت همه گل‌ها را می‌توان در داخل خانه، در سینی نشاء یا گلدان شروع کرد. کاشت بذر گل در داخل خانه به ویژه برای پرورش دهندگان در آب و هوای سردتر که فصل رشد کوتاه تری دارند، مفید است.

  • جمع آوری و ذخیره بذر گل

  در پایان فصل، می توانید بذرهای گل خود را برای کاشت در سال بعد جمع آوری کنید. فقط باید صبر کنید تا بذرها یا سر بذرها برسند. بذرها را با ضربه زدن به سر بذرها و ریختن بذرها در یک کیسه، برداشت کنید. قبل از قرار دادن آنها در پاکت های برچسب دار برای نگهداری برای سال بعد، مطمئن شوید که خشک هستند.

  خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  پرورش بذر گل

  پرورش گل‌ها از بذر نه تنها آسان است، بلکه یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای پر کردن باغ شماست. برخی از مردم ممکن است فقط به پرورش سبزیجات از بذر فکر کنند، اما گل‌ها به همین راحتی کاشته می‌شوند. گل‌های چندساله ممکن است اولین سال خود را شکوفا نکنند. اما اگر صبر داشته باشید، می‌توانید باغ خود را با کسری از هزینه خرید گیاهان بالغ پر کنید. گل‌های یکساله دقیقاً طبق برنامه شکوفا می‌شوند، بنابراین برای دریافت سال‌ها شکوفه‌های زیبا، کافیست فقط یکبار آن‌ها را بکارید. اگر رویای رنگ بی‌وقفه را در سر می‌پرورانید، چند بسته بذر بردارید و با نکات زیر شروع کنید.

  استفاده از بذرها یک راه مقرون به صرفه برای رشد گل است. می‌توانید کاشت بذر گل را در داخل خانه، در گلدان یا بیرون در باغچه خود شروع کنید. رطوبت، نور خورشید و خاک مناسب مهمترین اجزای رشد یک گل از دانه هستند. هنگامی که نهال به گل تبدیل شد، باید مانند هر گل دیگری از آن مراقبت کنید.

  برای ایجاد یک دسته گل زنده در یک فضا آماده اید؟ سایت فروش بذر گل دیبای سبز، ترکیبی از انواع بذر گل و گیاه زینتی، بذر درخت و درختچه، بذر گیاهان زراعی و دارویی و بذر سبزی و صیفی جات را ارائه می دهد، بنابراین می توانید باغ رویاهای خود را در رنگ ها، رایحه ها و اندازه ای که بیشتر دوست دارید طراحی کنید.

  خرید بذر گل + راهنمای کاشت

  خرید بذر گل + راهنمای کاشت

  روش ۱: کاشت بذر گل در خارج از خانه

  ۱- قبل از کاشت بذر، خاک را شخم بزنید. از چنگک، پنجه یا چنگال برای حفر ۶ تا ۸ اینچ (۱۵ تا ۲۰ سانتی متر) زیر خاک استفاده کنید. خاک را برگردانید تا زمانی که تمام خاک بستر گل خود را شل کنید. همچنین می‌توانید از کمپوست در خاک استفاده کنید تا رشد گل را افزایش دهید.

  ۲- طبق دستورالعمل، بذر ها را بپاشید یا در خاک دفن کنید. اطلاعات روی بسته بذر گل توضیح می‌دهد که آیا بذرها نیاز به جوانه زنی خاصی دارند یا خیر. بذرهای پوسته نرم باید به آرامی در خاک فشرده شوند. در حالی که بذرهای پوست سخت باید کاملاً با خاک پوشانده شوند. دستورالعمل‌ها را بخوانید تا ببینید از کدام روش باید استفاده کنید.

  ۳- محل کاشت را علامت بزنید تا بدانید بذرها را کجا کاشته اید. این در هنگام کاشت طیف گسترده‌ای از بذرها یا گیاهان مفید است. برچسب زدن همچنین از اشتباه گرفتن نهال‌های خود با علف‌های هرز جلوگیری می‌کند.

  کاشت بذر گل در خارج از خانه

  کاشت بذر گل در خارج از خانه

  کاشت بذر گل در خارج از خانه

  ۴- بستر بذر را مه‌پاش کنید تا خاک مرطوب بماند. تا زمانی که بذرها در حال جوانه زدن هستند، خاک باید همیشه مرطوب باشد. برای اینکه ببینید آیا خاک واقعاً مرطوب است یا خیر، انگشت خود را روی خاک فشار دهید. اگر خاک در زیر سطح خشک شد، می‌دانید که باید بذرهای خود را آبیاری کنید.

  ۵- صبر کنید تا گل(های) شما جوانه بزند. گل ها باید در عرض ۳ هفته تا یک ماه جوانه بزنند. اگر متوجه نشوید که گل ها شروع به رشد کرده اند، ممکن است مجبور شوید بذرهای بیشتری استفاده کنید.

  ۶- گل‌های خود را آبیاری کنید. اگر باران می‌بارد، نباید به گل‌هایتان آب بدهید. با این حال، مهم است که خاک گل مرطوب بماند. اگر مدتی شرایط بدون بارندگی دارید، آبیاری کنید تا ۶ تا ۸ اینچ (۱۵ تا ۲۰ سانتی متر) از سطح خاک مرطوب بماند.

  ۷- گل‌ها و برگ‌های در حال مرگ را هرس کنید. هرس گل‌ها پس از شکوفه دادن باعث رشد جدید می‌شود. از مجموعه‌ای از هرس‌های دستی استفاده کنید و گلبرگ‌ها یا برگ‌های آسیب دیده را جدا کنید.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ۸- در صورت تمایل از یک کود آلی استفاده کنید زیرا باعث سلامت گل‌های شما می‌شود و رنگ آن‌ها را درخشان می‌کند. به دنبال کودی باشید که برای نوع خاص گل شما طراحی شده است و آن را روی خاک بپاشید. قبل استفاده از کود دستورالعمل‌ها را بخوانید تا بیش از حد به آن‌ها کود ندهید که می‌تواند باعث مرگ آن‌ها شود. یک کود متعادل ۵-۱۰-۱۰ را می‌توان بر روی گسترده‌ترین انواع گل‌ها استفاده کرد.

  خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  خرید بذر گل + معرفی انواع بذر گل و راهنمای کاشت

  روش ۲: کاشت بذر گل در خانه

  ۱- ظرفی تهیه کنید که دارای سوراخ‌های زهکشی باشد. اگر می‌خواهید چندین گل بکارید، می‌توانید یک گلدان سرپوشیده خریداری کنید که فضایی برای بیش از یک گل دارد. مهم است که ظرف دارای سوراخ‌های زهکشی باشد. زیرا خاک بیش از حد اشباع شده، رشد بذر را مهار می‌کند. اگر نمی‌خواهید گلدان بخرید، می‌توانید کف یک کارتن تخم‌مرغ را سوراخ کرده و از آن استفاده کنید. در نهایت برای جلوگیری از نشتی، یک پارچه زیر ظرف قرار دهید.

  ۲- هر قسمت را با مخلوطی از پیت ماس، ورمیکولیت و پرلیت پر کنید. سه نوع خاک مختلف را با هم در قسمت های مساوی ترکیب کنید، تا خاکی با زهکشی خوب و سرشار از مواد آلی ایجاد کنید. ¾ ظرف گل خود را با این مخلوط بریزید.

  ۳- بذرها را بسته به گونه آن‌ها در بالای خاک دفن کنید یا بپاشید. دانه‌های سخت‌تر باید با مواد آلی مانند ورمیکولیت یا خزه اسفاگنوم پوشانده شوند. در حالی که بذرهای نرم‌تر باید در بالای خاک قرار گیرند. اطلاعات بسته بذر حتما مطالعه شود.

  ۴- به بذرها آب دهید. به آرامی روی خاک آب بپاشید، اما زیاد به آن اضافه نکنید، وگرنه بذرهای کوچکتر شسته می‌شوند. می‌توانید این کار را با پاشیدن آب با دست انجام دهید. یا به آرامی آب را از یک نعلبکی کوچک داخل ظرف بریزید. در هر صورت، خاک باید مرطوب باشد. اما بذرها باید هنوز دست نخورده باشند.

  کاشت بذر گل در خانه

  کاشت بذر گل در خانه

  کاشت بذر گل در خانه

  ۵- ظرف را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. روکش پلاستیکی یا یک درب مهر و موم شده رطوبت را به دام می‌اندازد و به جوانه زدن بذرهای گل کمک می‌کند. چند سوراخ در بالای پوشش پلاستیکی ایجاد کنید تا گیاه بتواند نفس بکشد. همچنین می‌توانید برای تاثیر مشابه، گلدان را در یک کیسه پلاستیکی بپیچید.

  ۶- گلدان‌ها را به یک منطقه گرم که نور خورشید زیاد است، منتقل کنید. بذرهای جوانه زده در دمای ۶۵ تا ۷۵ درجه فارنهایت (۱۸ تا ۲۴ درجه سانتیگراد) بهترین عملکرد را دارند. از طرف دیگر، می‌توانید گلدان را روی یک منبع حرارت مصنوعی، مانند نزدیک فر قرار دهید. قبل استفاده از حرارت مصنوعی، گلدان را حرکت دهید، در غیر این صورت حرارت می‌تواند به بذرها آسیب برساند.

  ۷- اگر قصد دارید نهال‌های خود را در فضای باز پیوند بزنید، آن‌ها را با گذاشتن آن‌ها در بیرون در یک منطقه سایه دار به مدت ۷ تا ۱۰ روز سفت کنید. این باعث می‌شود آن‌ها با تغییر دما سازگار شوند. برخی از گل‌ها نسبت به سرما حساسیت ندارند و باید در داخل خانه نگهداری شوند. بسته بذر گل باید طیف وسیعی از دماها را به شما بدهد که گل در آن رشد کند. اگر گلی در برابر سرما مقاوم باشد، باید به عنوان گل مقاوم نامگذاری شود.گل‌های لطیف در برابر سرما مقاومت کمتری دارند و همیشه باید در منطقه‌ای با دمای بالای ۴۰ درجه فارنهایت (۴ درجه سانتیگراد) باشند.

  ۸- در صورت تمایل نهال‌ها را در بیرون بکارید. یک بیل کوچک را در فاصله ۲ تا ۳ اینچ (۵٫۱ تا ۷٫۶ سانتی متر) از نهال قرار دهید. به آرامی اطراف نهال را حفاری کنید. مطمئن شوید که هیچ یک از ریشه‌های آن قطع نمی‌شود. سپس نهال را به همراه خاک اطراف ریشه از گلدان بیرون بکشید و در خاکی با زهکشی مناسب در باغ خود قرار دهید. نهال‌ها را کنترل کنید تا مطمئن شوید که پس از پیوند نمی‌میرند.

  کاشت-بذر-گل

  کاشت-بذر-گل

  چگونه سرعت رشد بذر را افزایش دهیم؟

  برخی از بذرها به سیگنالی نیاز دارند که زمان جوانه زدن آن‌ها جلوتر بیفتد. با تغییر درجه حرارت یا رطوبت یا افزایش نور. برای فریب دادن بذرهایتان که زودتر از حد معمول جوانه بزنند، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • کاشت زمستانه

  برای کاشت بذرهای گل خود در زمستان، باید کاشت آن‌ها را در فضای باز آغاز کنید. همه بذرها نمی‌توانند در دمای انجماد دوام بیاورند. اما برخی از بذرها هستند که برای شکستن خواب و یا شکستن پوشش‌های سخت خود، از جمله سبزیجات مانند کلم بروکلی، چغندر و هویج، به عمل انجماد و ذوب نیاز دارند.

  • خراشیدگی

  بذرهایی با پوشش‌های واقعاً سخت مانند سیب، نیلی و نیل کاذب، خراشیدگی (خراش دادن آن‌ها یا مالیدن آن‌ها با کاغذ سنباده) می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا شروع به جوانه زنی و روند را کمی تسریع کنند.

  • چینه‌ سرمایی

  چینه سرمایی راهی برای شبیه‌سازی شرایط گرمایش و سرمایش است. چینه سرمایی که به آن دوره‌های متناوب سرد و گرم نیز گفته می‌شود. فرایندی است که در طی آن خواب بذر شکسته می‌شود تا جوانه زدن تسریع شود. در چینه سرمایی بذرها باید دقیقا وضعیتی مشابه آنچه در طبیعت برای بیدار شدن بذرها صورت می‌گیرد، برایشان اتفاق بیفتد.

  منبع:

  ۱- www.silverfallsseed.com

  ۲- www.wikihow.com

  www.thespruce.com

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.