تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن

تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن

 • جهان هرچه بیشتر با فناوری دیجیتال در ارتباط است. دستگاه های تلفن همراه کوچکتر، سریع تر، ارزان تر و کارآمدتر می شوند. بسیاری از صنایع با استفاده از این نوآوری ها بر چالش های صنایع خود غلبه می کنند. در این وبلاگ، در مورد فنآوری های ایجاد تغییر در کشاورزی سنتی صحبت خواهیم کرد.

  تغییر در کشاورزی سنتی

   

  مهندسی ژنتیک

  امروزه، برخی از گیاهان به صورت ژنتیکی تولید می شوند که باعث می شود آنها در برابر حشرات و شرایط دیگر مقاوم باشند و در عین حال عملکرد خوبی دارند.

   

  سیستم های هوشمند آب

  حدود ۷۰ درصد از کل آب شیرین در سراسر جهان برای کشاورزی استفاده می شود. با این حال، حدود ۶۰ درصد از این آب هدر می رود. سیستم های هوشمند به کشاورزان در مورد نشت و سوء عملکرد تجهیزات هشدار می دهد، این موارد را کاهش داده و به آنها امکان کنترل از راه دور پمپ های آب را می دهد.

   

  اینترنت اشیا

  از طریق فناوری های مبتنی بر اینترنت اشیا، مشاهده مناطق کشاورزی و کنترل از راه دور از تلفن های هوشمند و تبلت ها ارائه می شود. به لطف این فناوری، شرایط بهینه برای هر مرحله از تولید فراهم شده، داده های مورد نیاز جمع آوری و پردازش می شوند. با استفاده از اینترنت اشیا، سطح دما و رطوبت گلخانه را می توان از راه دور کنترل کرد و می توان تهویه مطبوع را انجام داد که باعث افزایش بهره وری می شود. علاوه بر این، حوادث ناشی از کار به حداقل ممکن کاهش می یابد و هزینه آن نیز کاهش می یابد.

   

  سیستم های مدیریت

  نرم افزار مدیریت گلخانه فعالیت های تولیدی گلخانه ها را مدیریت و بهینه می کند. همچنین با خودکار سازی ضبط و ذخیره داده ها، نظارت و تجزیه و تحلیل کلیه فعالیت ها را تسهیل می کند.

   

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  هواپیماهای بدون سرنشین

  هواپیماهای بدون سرنشین می توانند تصاویر دقیق از محصول را بگیرند. از طریق تصاویر یا فیلم زنده، دقیقاً مشخص می شود که کدام قسمت از منطقه با بیماری ها، حشرات یا کمبود آب مبارزه می کند. به لطف هواپیماهای بدون سرنشین، کشاورزان ممکن است منطقه را سریعتر بررسی کنند.

  هواپیماهای بدون سرنشین

   

  با تحولاتی که در مقاله خود ذکر کردیم، می توان گفت که قدیمی ترین بخش تاریخ، کشاورزی روز به روز در حال تحول و توسعه است. با شرایط جغرافیایی و اجتماعی موجود، این واقعیت است که آینده کشاورزی باید فناوری محور باشد. با راه حل های فارمی که به شکلی نوین طراحی شده است، می توانید فارغ از شرایط فصلی، محصولات سالم و تازه را از سوپرمارکت ها گرفته تا رستوران ها، از هتل ها گرفته تا دفاتر هرجایی که می خواهید، در تمام طول سال پرورش دهید.

   

  مترجم: فاطمه سکه چی

  منبع: سایت کمپانی forfarming آمریکا

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.