تاریخ :۳ مهر ۱۴۰۲
فناوری های کشاورزی در جهان

فناوری های کشاورزی در جهان

 • فناوری های کشاورزی در جهان

  ۱- حسگرهای هوا و خاک

  در ارتباط با فناوری های کشاورزی در جهان، با افزودن حسگرهای خودکار هوا و خاک به مزرعه، کشاورزان می ­توانند از زمان واقعی شرایط مزرعه، جنگل و یا وضعیت آبی را درک کنند.

  حسگرهای هوا و خاک

  حسگر هوا و خاک

  ۲- تجهیزات تلماتیک (Equipment telematics)

  تجهیزات تلماتیک به دستگاه ­های مکانیکی مانند تراکتور اجازه می­ دهد تا مکانیک­ ها یا راننده تراکتور را از آسیب‌های احتمالی که ممکن است به زودی به وسیله وارد شود، آگاه کنند. ارتباطات بین تراکتور و راننده می­ تواند به عنوان یک پلتفورم اولیه اپلیکیشن سوآرم مزرعه (farm swarm) مورد استفاده قرار گیرد.

  •	تجهیزات تلماتیک

  ۳- بیومتریک دام

  قلاده های دارای GPS ،RFID و بیومتریک می ­توانند به صورت خودکار اطلاعات حیاتی دام را در زمان واقعی شناسایی و انتقال دهند.

  تجهیزات تلماتیک

  ۴- حسگرهای محصول

  به جای تجویز کوددهی در مزرعه و قبل از بکاربردن آن، حسگرهای محصول با قدرت تفکیک بالا، تجهیزات برنامه را در مورد مقادیر صحیح مورد نیاز مطلع می­ کنند. حسگرهای نوری یا پهباد (هواپیماهای کوچک بدون سرنشین) قادر به شناسایی سلامت محصول در سراسر مزرعه هستند. به عنوان مثال با استفاده از نور مادون قرمز.

  فروش ویژه ادوات و تجهیزات کشاورزی
  فرصت استثنایی به مدت محدود، فروش انواع ادوات و تجهیزات خاص به قیمت قبل کد تخفیف ۱۰ درصدی برای تمام محصولات  : BLACK-INSTRUMENT
  همین الآن خرید کنید

  حسگرهای محصول

  ۳- حسگرهای پایش سلامت سازه

  از جمله فناوری های کشاورزی در جهان، حسگرهای پایش سلامت سازه است که می ­تواند با نظارت بر ارتعاشات و شرایط متریال در ساختمان­ ها، پل­ ها، کارخانه ­ها، مزارع و سایر زیرساخت ­ها استفاده شود. این حسگرها می ­توانند همراه با یک شبکه هوشمند، اطلاعات مهمی را به خدمه نگهداری یا ربات­ ها بازگردانند.

  حسگرهای پایش سلامت سازه

  ۴- نظارت و کنترل سیستم های آبیاری محصولات از طریق گوشی هوشمند

  فناوری سیار نقش مهمی در نظارت و کنترل سیستم های آبیاری محصولات دارد. با این فناوری مدرن، یک کشاورز می تواند به جای رانندگی به هر مزرعه، سیستم های آبیاری خود را از طریق تلفن یا رایانه کنترل کند. سنسورهای رطوبت موجود در زمین قادرند اطلاعاتی را در مورد سطح رطوبت موجود در اعماق مشخص در خاک با کشاورزان به اشتراک بگذارند.

  منبع : www.ayokasystems.com

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.