تاریخ :۱۱ مهر ۱۴۰۲
پرورش گیاهان در خانه

پرورش گیاهان در خانه

 • آیا می خواهید باغ گیاهی خود را داشته باشید  اما مطمئن نیستید که می توانید این کار را انجام دهید؟  هیچگاه نترسید!  راه اندازی باغ گیاهان یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. پرورش گیاهان یک روش آسان و خوشمزه برای شروع باغبانی است.  به مطالعه ادامه دهید تا با مراحل ساخت باغ گیاهان در حیاط خود آشنا شوید.

  انتخاب مکان برای راه اندازی باغ گیاهی

  بیشتر گیاهانی که می توانید در خانه پرورش دهید به دو چیز نیاز دارند : نور خورشید و خاک خوب زهکشی شده.  این بدان معناست که هنگام در نظر گرفتن مکان هایی در حیاط خود برای کاشت باغ گیاهان، باید به دنبال مکانی بگردید که روزانه شش ساعت یا بیشتر نور خورشید داشته باشد و به خوبی تخلیه شود.  بسیاری از افراد همچنین در هنگام انتخاب محلی برای شروع رشد باغ گیاهان، راحتی را در نظر می گیرند.  با کاشت در نزدیکی آشپزخانه یا نزدیک خانه، برداشت گیاهان از باغ گیاهان آسانتر خواهد بود.

  آماده سازی خاک

  قبل از کاشت باغ گیاهان گیاهان هنگامی که محل پرورش باغ گیاهان را انتخاب کردید، باید خاک را آماده کنید. اگر خاک     ماسه ای یا خاک رس است، مقدار زیادی کمپوست اضافه کنید. حتی اگر خاک شما در شرایط کاملاً خوبی باشد، کار با مقداری کمپوست در خاک به تأمین مواد مغذی گیاهان در حین رشد کمک می کند. هنگام کاشت گیاهان از کودهای کمپوست شده در باغ گیاهان استفاده نکنید. اینها به طور معمول دارای نیتروژن زیادی هستند که باعث رشد سریع گیاهان می شود اما طعم آنها را کاهش می دهد.

  انتخاب گیاهانی که در باغ گیاهان پرورش می دهید

  کدام گیاهان در باغ خود می کارید بستگی زیادی به آنچه دوست دارید رشد کند دارد.  تقریباً همه گیاهان حداقل برای یک فصل رشد می کنند.  بعضی از آنها سال به سال رشد می کنند.  برخی از گیاهان رایج که مردم هنگام شروع باغ گیاهی خود استفاده میکنند عبارتند از:

  ریحان

  پونه کوهی

  رزماری

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  پیازچه

  نعناع

  شوید

  کاشت و پرورش گیاهان

  گیاهان را می توان از بذر آغاز کرد و یا به صورت گیاهچه کاشت.  کاشت گیاهچه  آسان تر از شروع بذر آن ها است، اما اگر بودجه کمی دارید، شروع گیاهان از بذر کار چندان دشواری نیست.  پس از کاشت باغ گیاهان خود  اطمینان حاصل کنید که هر هفته آب دریافت می کند.  همچنین اطمینان حاصل کنید که گیاهان خود را مرتباً برداشت کنید.  بسیاری از اوقات که یک باغبان جدید در حال راه اندازی باغ گیاهی است ، می ترسند که برداشت مرتب گیاهان به آنها آسیب برساند.  در واقع، خلافش درست است.  برداشت مکرر گیاهان باعث می شود که گیاه گیاهان بیشتر و بیشتر شاخ و برگ تولید کنند و این باعث می شود که میزان برداشت شما افزایش یابد.

  در پایان فصل، شما همچنین می توانید محصول گیاهان خود را خشک یا منجمد کنید تا بتوانید از گیاهان خانگی در تمام طول سال لذت ببرید.  وقت گذاشتن برای کاشت باغ گیاهان بسیار رضایت بخش و آسان است.  با راه اندازی یک باغ گیاهی و پرورش گیاهان، می توانید زیبایی را به باغ خود و عطر و طعم را به آشپزخانه خود ببخشید.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.