تاریخ :۲۰ بهمن ۱۴۰۱
نقش تکنولوژی در کشاورزی

نقش تکنولوژی در کشاورزی

 • نقش تکنولوژی در کشاورزی

  نقش تکنولوژی در کشاورزی، گسترش اطلاعات کشاورزی با بکارگیری تکنولوژی ­های جدید باعث افزایش توانایی کشاورزان برای انجام بهتر فعالیت­ های کشاورزی و آشکار شدن خلاقیت و ابتکار آنها می ­شود. با افزایش دانش و توانایی ­های کشاورزان، مقدار تولید و کیفیت محصولات بالا می­ رود. همچنین از منابع طبیعی به صورت مناسب و درستی استفاده خواهد شد. اینکار علاوه بر بالا بردن سطح زندگی کشاورزان و کم کردن فاصله میان زندگی آنها با شهرنشینان، کشور را نیز از وارد کردن محصولات کشاورزی و دامی بی نیاز می ­سازد.

  تکنولوژی ها موجبات نوسازی کشاورزی سنتی را فراهم نموده است. از یک سو امکان تولید طیف گسترده تری از کالاها و خدمات را میسر می سازند. از سوی دیگر کنترل انسان بر منابع طبیعی و بهره برداری از آن را نیز بهبود می­ بخشد. بنابراین شناخت و معرفی فناوری های نوین اثرگذار در توسعه کشاورزی کشور می­ تواند نقش بسزایی در امنیت غذایی کشور ایفا نماید. همچنین راهکار مناسب را برای بکارگیری تکنولوژی­ های مهم و متناسب با شرایط شناسایی و مورد استفاده قرار داد.

  تکنولوژی-کشاورزی

  تکنولوژی-کشاورزی

  اهمیت و ضرورت فناوری های نوین کشاورزی

  بخش کشاورزی به عنوان بخش پایه و استراتژیک اقتصاد، تامین کننده غذا و مواد اولیه برای سایر بخش ­ها است. در صورت فعالیت مفید این بخش است که فعالیت و پیشرفت سایر بخش­ ها تهیه شده و کشور به سوی توسعه سوق می ­یابد. توسعه و رونق کشاورزی با توجه به افزایش جمعیت و مسئله امنیت غذایی با تاکید بر سلامت غذا و از طرفی حفظ منابع پایه، تنوع زیستی و محیط زیست بدون بکارگیری و استفاده از فناوری ­های نوین و تکنولوژی جدید میسر نمی­ شود.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  انتقال تکنولوژی به عرصه کشاورزی

  توسعه کشاورزی اساس و جزء لاینفک توسعه ملی در هر کشوری می باشد. لذا توجه به این مهم و فاکتورهای آن از اجزای مهم و ضروری است. انتقال تکنولوژی به عرصه کشاورزی تضمین کننده توسعه و رشد اقتصادی، اجتماعی و امنیت غذایی در حال رشد می ­باشد. شناسایی فازهای انتقال تکنولوژی به عنوان فرآیندی است که امکان نشر عوامل تکنولوژیک خاص را از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه فراهم می­ کند. تا آنها نیز بتوانند به تهیه و بکارگیری ابزارهای تولیدی جدید و گسترش و توسعه ابزارهای موجود بپردازند.

  نقش تکنولوژی در کشاورزی

  نقش تکنولوژی در کشاورزی

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.