تاریخ :۲ مهر ۱۴۰۲
فواید بی نظیر ویتامین K برای سلامت قلب

فواید بی نظیر ویتامین K برای سلامت قلب

 • فواید بی نظیر این ویتامین برای سلامت قلب
  تحقیقات جدید نشان می‌دهد افرادی که از رژیم غذایی غنی از ویتامین K استفاده می‌کنند، ۳۴ درصد کمتر در معرض بیماری‌های قلبی هستند.

  به گزارش بهداشت نیوز، محققان دانشگاه نیوادیت کووان آمریکا داده‌های بیش از ۵۰ هزار نفر را که در مطالعه رژیم غذایی، سرطان و سلامت دانمارک در یک دوره ۲۳ ساله شرکت کرده بودند مورد بررسی قرار دادند. (فواید بی نظیر ویتامین K برای سلامت قلب)

  آن‌ها بررسی کردند آیا افرادی که غذا‌های حاوی ویتامین K بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر در معرض بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط با تصلب شرایین (تجمع پلاک در شریان‌ها) هستند.

  دو نوع ویتامین K در غذا‌هایی که می‌خوریم وجود دارد: ویتامین K ۱ که عمدتاً در سبزیجات پهن برگ سبز و روغن‌های گیاهی وجود دارد و ویتامین K ۲ که در گوشت، تخم مرغ و غذا‌های تخمیر شده مانند پنیر وجود دارد.

  این مطالعه نشان داد افرادی که بیشترین میزان دریافت ویتامین K ۱ را داشتند ۲۱ درصد کمتر در معرض بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط با تصلب شرایین قرار گرفتند.

  در مورد دریافت کنندگان ویتامین K ۲، خطر بستری شدن در بیمارستان ۱۴ درصد کمتر بود.

  این ریسک پایین‌تر برای همه انواع بیماری‌های قلبی مرتبط با تصلب شرائین، به ویژه برای بیماری عروق محیطی به میزان ۳۴ درصد مشاهده شد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  دکتر «نیکولا بوندونو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف بیشتر ویتامین K ممکن است برای محافظت در برابر تصلب شرایین و بیماری‌های قلبی عروقی متعاقب آن مهم باشد.»

  وی در ادامه می‌افزاید: «اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک کامل این فرآیند مورد نیاز است، اما ما معتقدیم که ویتامین K از تجمع کلسیم در شریان‌های اصلی بدن محافظت می‌کند.»

  (فواید بی نظیر ویتامین K برای سلامت قلب)

  کد خبر: ۱۹۵۰۵۵

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.