تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
ویواریوم-چیست

ویواریوم چیست؟

 • ویواریوم چیست؟

  ویواریوم چیست: ویواریوم واژه ای لاتین به معنای محلی برای زندگی است. اغلب به صورت فضایی بسته برای نگهداری گیاهان و برخی جانوران از جمله خزندگان ساخته می شود. در واقع بخشی از اکوسیستم است که در مقیاسی کوچکتر شبیه سازی می شود. این سیستم در نگاه اول، شباهت زیادی به آکواریوم دارد و تنها یک تفاوت دارد. اینکه به جای ماهی، در آن گل و گیاه نگهداری می شود.

  ویواریوم روشی برای محافظت از ارگانیسم هایی مانند گیاهان و جانوران در خارج از زیستگاه طبیعی آنها است. معمولاً در یک منطقه بسته برای مراقبت از حیوانات و گیاهان به منظور مشاهده یا تحقیق. ویواریوم، یک اکوسیستم تقریباٌ مستقل است که در آن مقدار نور، خاک، تعداد و نوع گیاهان به گونه ای انتخاب می شوند که بعد از طراحی، دیگر نیاز به رسیدگی زیاد مانند آبیاری و کوددهی مداوم و تعویض پیاپی خاک ندارد. تنها به مقدار معینی آبیاری نیاز دارد که آن هم یک مرتبه در ماه است.

  مواد و شرایط مورد نیاز ایجاد سیستم ویواریوم

  گیاهانی که برای این سیستم می توان استفاده نمود، گیاهان سازگار با زندگی شهری بوده به طوری که حتی بدون نور خورشید و حتی با نور لامپ کم مصرف هم می توانند به زندگی خود ادامه دهند.

  این سیستم نیازی به رسیدگی مداوم و روزانه ندارد و در صورت پیش آمدن مسافرت های بلند مدت نیز، به راحتی به زندگی و رشد و نمو خود ادامه می دهند.

  ویواریوم

  نگهداری گیاهان آبزی در ویواریوم:

  ویواریوم در واقع برای نگهداری گیاهان آبزی نیز ساخته می شود که شرایط نگهداری خاصی دارد که به شرح زیر است :

  فروش ویژه به مدت محدود
  فروش ویژه بیش از ۳۰۰۰ رقم محصولات کشاورزی، انواع بذر با بسته بندی اورجینال و خانگی، انواع کودهای وارداتی اصل، ادوات و ابزارآلات با ضمانت اصالت کالا
  همین الآن خرید کنید

  ۱- گیاهان آبزی به همان آب و دمایی احتیاج دارند که ماهیان زینتی آکواریومی احتیاج دارند. منظور از شرایط مطلوب، دمای ۲۲ تا ۲۷ درجه و PH خنثی می باشد.

  ۲- نور طبیعی به مراتب نوری مناسب تر از  نور مهتابی است. زیرا نور طبیعی چرخه منظم خواب و بیداری را حفظ می کند و مسلم است که گیاه در شرایط طبیعی رشد بهتری دارد.

  ۳- نکته مهمی که در نگهداری این سیستم باید بدانیم این است که یکی از مهمترین عوامل پوسیدگی گیاهان در این سیستم، استفاده از داروهای گوناگون و نمک در آن است.

  گیاهان-آبزی-ویواریوم

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.