تاریخ :۳ مهر ۱۴۰۲
سنگ-کلیه-گیاه

دفع سنگ کلیه با خوردن گیاه دارویی

 • دفع سنگ کلیه با خوردن گیاه دارویی

  رفع درد کلیه با گیاه دارویی

  دفع سنگ کلیه با خوردن گیاه دارویی هم امکان پذیر است. گاهی باید اینگونه خود را درمان کرد. چندین گیاه دارویی برای درمان معرفی شده است.

  ۱. از آنجا که انیسون یا بادیان هندی Pimpinell anisum مدر بول بوده و مسکن قوی جهت دردهای کلیه جهت کسانی که کلیه شان سنگ ساز می باشد مصرف آن توصیه می شود.

  ۲. یکی از داروهای مدر بول و بدون ضرر خارخسک می باشد این دارو سنگ های کلیه و حالب و مثانه را به خوبی دفع می کند و درد مثانه را تسکین می دهد. طریقه مصرف به این طریق است که مقداری از برگ و ساقه و دانه و ریشه این گیاه را با هم دم کرده میل نمایند به تجربه رسیده است که سنگ ها را دفع می کند.

  ۳.  یکی دیگر از داروهائی که جهت دفع سنگ کلیه مفید است سیاه دانه می باشد مصرف دانه های این گیاه به هر صورت که ممکن باشد چه با نان و غذا های دیگر و چه به صورت کوبیده و خشک مصرف می شود. توجه شود که زنان باردار از آن استفاده ننمایند زیرا باعث سقط جنین می گردد.

  ۴. جهت دفع سنگ کلیه مقداری آب نیم گرم را با عسل مخلوط کرده و سیاه دانه را نیز در آن ریخته میل نمایند جهت دفع سنگ کلیه مجرب است.

  سنگ-کلیه-گیاه

  سنگ کلیه

  سنگ کلیه را با خوردن گیاه دارویی دفع کنید 

  ۵.  یکی دیگر از داروهای مؤثر جهت دفع سنگ کلیه خوردن ترب است که باید در تمام وعده های غذائی گنجانیده شود.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ۶.  جهت دفع ورم کلیه خوردن انار در چند روز پیاپی مفید می باشد. آب انار جهت رفع سوزش مجرای ادرار و همچنین کسانیکه ادرارشان خون آلود می باشد مفید است.

  ۷. جهت نرم کردن و دفع سنگ کلیه میتوان مقدار ۳ قاشق پودر پوست خربزه را در دو لیوان آب جوشانده تا یک لیوان باقی بماند آنگاه میل نماید.

  درمان-گیاه-کلیه

  درمان گیاهی سنگ کلیه 

  منبع :

  کتاب طب اسلامی، نویسنده حجت الاسلام سید صفرعلی لکی صرافی، انتشارات العمی، ۱۳۹۴

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.