تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
گیاه-نسترن-سستی

گیاه نسترن و درمان سستی بدن

 • گیاه نسترن و درمان سستی بدن

  میوه گیاه نسترن 

  گیاه دارویی نسترن وحشی یا کوهی Dog Rose با نام علمی Rosa canina، به شکل بوته های خاردار، چندساله است. نسترن در اغلب نواحی اروپا و آسیا می روید. مقاله گیاه نسترن و درمان سستی بدن را مطالعه کنید.

  خواص دارویی میوه نسترن و درمان سستی

  این گیاه دارای طبیعت معتدل و خشک است. درمان بیماری های ناشی از ورم کلیه ها و تسکین درد سنگ کلیه، نفریت، درمان اسهال های شدید، درمان عوارض کاهش ویتامین C در بدن، ضد انگل آسکاریس، کاهش آلبومین ادرار و ازدیاد ادرار، تقویت سلول ها، مقوی، خلط آور، درمان دیابت، درمان بیماری های کبدی، درمان تشنج، درمان بیماری های مزمن پوست، کاهش کلسترول، درمان سیاه سرفه، دارای کلسیم فراوان، درمان نفخ، مقوی معده، درمان تپش قلب، درمان اختلالات و تشنج های عصبی، درمان بی خوابی.

  گیاه نسترن و درمان سستی بدن۲

  خواص میوه نسترن

  درمان استفراغ و تهوع، درمان احتباس ادرار، کمک به تولید گلبول های قرمز، مفید برای دوره نقاهت (پس از بیماری) و با احساس سرما و لرز به خوبی مبارزه می کند. ضد سرطان، درمان و کاهش ترس، اضطراب و فشارهای عصبی، دفع سنگ صفرا و کاهش صفرا، پایین آورنده ی فشار خون، ضد قند خون است.

  خاصیت های دیگر گیاه نسترن و درمان سستی بدن

  مقادیر زیادی ویتامین C، سیتریک اسید، مالیک اسید، ۳۰٪ قند و موسیلاژ است که برای از بین بردن سستی بدن و افزایش مقاومت بدن به خصوص در آنفولانزا مصرف می شود. مواد مؤثره این گیاه سبب کاهش اوریک اسید و معالجه ناراحتی های ناشی از نقرس می گردد. برای مداوای تورم کلیه ها و مجاری ادرار استفاده می شود. در کشورهای غربی از آن داروهایی تحت عنوان ویروما و دی ویروما تهیه و به بازار دارویی عرضه شده است. میوه حاوی ویتامین های محلول در آب مانند B۲ ،B1 ویتامین P، کارتنوئید، فلاونوئید، اسانس، پکتین و اسیدهای آلی می باشد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  خاصیت گیاه نسترن

  منبع :

  کتاب بیماری های مهم گیاهان دارویی، انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد، ۱۳۸۹

  کتاب کافی شاپ در خانه، آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دمنوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.