تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
آب-درمان-بیماری

نوشیدن آب و درمان بیماری

 • نوشیدن آب و درمان بیماری

  کاهش وزن با نوشیدن آب

  نوشیدن آب کمک می کند که وزن بدن کاهش یابد، چرا که ترکیبات جانبی ناشی از چربی ها را می شوید. همچنین هنگامی که با نوشیدن آب معدنی خود را پر می کنید، فضای کمتری را به غذا اختصاص داده و به نوعی اشتهای شما کم می شود و میل شما برای خوردن متوقف می گردد. چون آب کالری صفر دارد، اگر گرسنه هستید، سعی کنید شکم تان را با آب پر کنید. البته باید در نظر داشته باشیم که بدن نیاز به غذا و کالری کافی هم دارد و در این میان نباید میانه روی را فراموش کرده و به افراط و تفریط دچار شویم. نوشیدن آب و درمان بیماری water treatment را بخوانید.

  نوشیدن آب و بالا بردن متابولیسم

  یک لیوان آب متابولیسم ( سوخت و ساز) بدن شما را نیز افزایش می دهد. از آنجا که همه عملیات های بدن به آب نیاز دارند، بدیهی است که وقتی کم آب بخورید، همه چیز در بدن تان کندتر پیش می رود. آب بیشتر، باعث بالا بردن متابولیسم می شود که این هم به نوبه خود کالری سوزی می کند. پس از خوردن دو لیوان آب ۱۰ تا ۴۰ دقیقه طول می کشد تا متابولیسم بدن شروع شود و وقتی متابولیسم آغاز شد، شما ۳۰ ٪ سریع تر کالری می سوزانید. اگر آب مصرفی خود را تا ۶ لیوان در روز بالا ببرید ۱/۵ کیلوگرم در سال کم خواهید کرد.

  نوشیدن آب و درمان بیماری۱

  نوشیدن آب

  فواید نوشیدن آب و درمان انواع بیماری ها

  خوردن آب از یبوست جلوگیری می کند. خوردن آب به دلیل بالا بردن متابولیسم بدن در هضم غذا نیز کمک می کند. فیبر و آب دست به دست هم داده و حرکت روده شما را راحت تر می کند.

  رفع خستگی با نوشیدن آب

  آبی که وارد بدن می شود، باعث می شود که مواد سمی و مواد زائد از بدن شسته شود و از بدن خارج گردد، اگر بدن شما دچار کمبود آب شود، به طور مثال قلب شما باید خیلی سخت تر کار کند تا بتواند به همه سلول های بدن اکسیژن رسانی کند، و این کار به ارگان های حیاتی بدن شما خسته خواهند شد و در نهایت شما نیز خسته می شوید. زمانی که بدنتان احساس خوبی داشته باشد، روان شما نیز احساس خوبی پیدا کرده و پر حوصله تر خواهید بود.

  آب گرم درمان بیماری خوردگی دندان

  تامین آب مورد نیاز بدن، به تولید مایعات مختلف در بدن کمک می کند، مثل بزاق دهان، که باعث از بین بردن کرم خوردگی دندان ها می شود. چون پوسیدگی دندان از تولید اسید ایجاد می شود و این اسید، مینای دندان را می خورد. اما بزاق دهان این اسید را خنثی می کند. همچنین بزاق حاوی مواد معدنی خاصی است که به بازسازی دندان ها کمک می کند. اگر میزان کافی آب به بدنتان برسانید کمتر شکلات و آبنبات بخورید، مطمئن باشید که دندان هایی سالم خواهد داشت.

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.