تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
اکوتراپی

اکوتراپی چیست ؟

 • اکوتراپی که به نام سبز درمانی و ورزش سبز نیز شناخته می شود. جایی است که ما به خود اجازه می دهیم در برخی از سطوح با طبیعت ارتباط برقرار کنیم. به نوبه خود مزایای سلامتی بسیاری برای بدن و ذهن ما دارد. اخیراً این موضوع کمی به بحث و جدال تبدیل شده است. افراد بیشتری از مردم آگاه می شوند که طبیعت درمانی باعث بهبود سلامت روان می شود.  مشکلات اقتصادی زندگی مانع از این می شود که اکثریت ما نفس راحتی بکشیم و برخی از استرس ها و مشکلات خود را کنترل کنیم.(اکوتراپی چیست؟)

  ما می دانیم که پس از یک استراحت عالی احساسمان چگونه است. آرام و سرحال، تقریباً آماده بازگشت دوباره به خانه و زندگی پرتنشمان هستیم .

  جامعه به ما می آموزد که مراقبت از سلامتی ما مهم است. ۵ وعده در روز  بخورید. مرتباً ورزش کنید. سعی کنید سبک زندگی سالم داشته باشید. با این حال در مورد اهمیت ذهن چیزهای زیادی گفته نشده است.

  چگونه به سلامت روان خود کمک کنیم؟

  بیرون رفتن در طبیعت مانند این است که یک تعطیلی منظم برای ذهن داشته باشید. منظور  این نیست که هر روز ۱۰ مایل پیاده روی کنید (اگرچه که دوست داشتنی خواهد بود) .منظور این است که سعی کنید هر روز به نوعی با طبیعت ارتباط برقرار کنید.

  در بیرون از خانه، در حال پیاده روی، حتی فقط نشستن روی چمن، احساس آرامش و آگاهی بیشتری نسبت به لحظه دارید.

  اکوتراپی سلامت روان را بهبود می بخشد زیرا زیبایی و قدرت طبی درمانی وجود دارد.  وقتی در طبیعت بیرون هستید، به آنچه در اطرافتان است نگاه کنید. از آن منظره زیبا استفاده کنید. گاهی یک را گل ببویید. رنگ های روی پروانه ها را تحسین کنید.این لحظات کوچک ذهن ما را به زمان حال سوق می دهد. در آن لحظه است که می توانیم ذهن، افکار و احساسات خود را کنترل کنیم.(اکوتراپی چیست؟)

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید
  تاثیرات اکوتراپی بر روی انسان

  اثرات مفید طبیعت نه تنها از آنچه مردم می بینند، بلکه از آنچه از طریق حواس دیگر نیز تجربه می کنند ناشی می شود.  به عنوان مثال در یک مطالعه اخیر، شرکت کنندگان با قرار گرفتن در معرض اصوات طبیعت (از چشمه و پرندگان ) سریع تر از استرس روانی بهبود یافتند تا زمانی که در معرض سر و صدای ترافیک جاده قرار گرفتند. در مطالعه دیگری، عطرهای غذایی و میوه ای استنشاق شده توسط بیماران بیمارستان منجر به کاهش گزارشات خود از خلق و خوی افسردگی می شود.

  در حالی که تماس مستقیم با طبیعت فواید بسیاری دارد. افراد نیازی به گذراندن وقت در یک محیط سبز برای تجربه اثرات مثبت طبیعت ندارند. چندین مطالعه نشان داده است که یک نگاه اجمالی به طبیعت از پنجره یا حتی عکس هایی از طبیعت   می تواند باعث بهبود خلق و خوی کلی افراد ، سلامت روانی و رضایت از زندگی در آن هاشود. به عنوان مثال، در مطالعه ای که توسط راجر اولریش، محقق برجسته در این زمینه انجام شد، بیماران جراحی قلب در بخش های مراقبت ویژه توانستند با مشاهده تصاویر به تصویر کشیدن درختان و آب، اضطراب و نیاز خود به داروهای مسکن را کاهش دهند.

  راشل کاپلان، محقق دیگری نیز دریافت که کارمندان اداری که از پنجره به طبیعت نگاه می کنند، رضایت شغلی و زندگی  بالاتری از کسانی دارند که چنین دیدگاهی ندارند.(اکوتراپی چیست؟)

  کودکانی که بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD) تشخیص داده شده اند، علائم کمتری را در فضای سبز نسبت به زمانی که در خانه یا در محیط های غیر سبز می گذرانند، نشان می دهند. افزودن گل و گیاه به یک محل کار می تواند بر خلاقیت، بهره وری و حل انعطاف پذیر مسئله تأثیر بگذارد همانطور که وجود حیوانات ممکن است باعث کاهش پرخاشگری و تحریک در کودکان و مبتلایان به بیماری آلزایمر شود.

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.