تاریخ :۹ مهر ۱۴۰۲
آشنایی با مزاج سوداوی و افراد با ویژگی های طبع سرد و خشک

آشنایی با مزاج سوداوی

 • سوداوی مزاج ها چه ویژگی دارند:

  چهره این افراد تیره است و پوستشان خشک و بی طراوت. سیاهی خون و غلظت آن هنگام حجامت از علایم دیگر آنان است. این افراد اندامی لاغر دارند و خوابشان کم است. (آشنایی با مزاج سوداوی)

  زیادی فکر و خیال و نگرانی نسبت به مطالبی که در اطرافشان می گذرد و خواب های آشفته و تیره و تار از مشکلات این افراد است. به علت سرعت فکر، در بین این افراد شاعر و سیاست مدار زیاد هستند، در صورتی که روش زندگی خود را تغییر ندهند با مشکلات جدی روحی و روانی مواجه می شوند.

  افسردگی، گوشه گیری و کم جوشیدن با افراد از ویژگی های این افراد است. سوزش سر معده، زیر جناغ، گرفتگی در عضلات پشت ساق پا، گرفتگی ناحیه گلو به صورت یک حلقه، اشتهای کاذب و ریزه خواری، پرمویی و بروز لکه های تیره در پوست این افراد شایع است.

  افرادی دقیق، منظم، دوراندیش و محاسبه گر هستند، در فصل بهار از تعادل بهتری برخوردارند و در پاییز بیماری هاشان شدت می یابد.

  پیشنهادات برای سوداوی مزاج ها:

  • از مواد غذایی گرم و تر خصوصا در فصول سرد سال استفاده نمایند.
  • از مصرف تمامی غذاها و نوشیدنی هایی که دارای طبع سرد به ویژه سرد و خشک هستند پرهیز نموده و در صورت ضرورت و نیاز حتما به مقدار خیلی کم و با خوراکیهای گرم استفاده کنند. از غذاهای یخ زده، کنسرو شده، مانده و بیات و شور و نمک سود که سودا را زیاد می کند، پرهیز نمایند.
  • از آب و مایعات و نوشیدنی هایی مانند آب هویج و آب سیب به اندازه کافی استفاده نمایند.
  • از شربت خاکشیر استفاده کنند که علاوه بر تامین رطوبت مناسب، یبوست این افراد را نیز از بین می برد، چرا که یبوست هم باعث تشدید مشکلات عصبی و روحی این افراد می شود.
  • از پوست خود در هوای خشک محافظت کرده و پوست خود را با روغن زیتون یا روغن کنجد چرب کنند.
  • بینی خود را با کمی روغن بادام شیرین مرطوب نمایند.
  • در هنگام عصبانیت نوشیدن آب جوشیده ولرم برای آنان خوب است و آنها را آرام می کند.
  • از افسردگی، غم، تنهایی، تفکرات دقیق و نگرانی بیش از اندازه به دلیل اینکه موجب افزایش سودا می شوند، دوری نمایند. روابط اجتماعی خود را گسترش داده و با دیگران بیشتر معاشرت کنند.
  • خندیدن سودا را از بین می برد. به اندازه کافی تفریح و خوشگذرانی داشته باشند، فیلم ها و برنامه های طنز و کمدی تماشا کرده و از تماشای برنامه و فیلم های تراژدی، غم انگیز و ناراحت کننده پرهیز کنند.

  (آشنایی با مزاج سوداوی)

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  منبع:

  ۱- کتاب مقدمه ای بر مبانی گیاهان دارویی، ادویه ای و معطر، انتشارات دانشگاه شاهرود، ۱۳۹۳

  ۲- سایت خودشناس

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.