تاریخ :۲۱ خرداد ۱۴۰۲
استرول های گیاهی

معرفی استرول های گیاهی

 • معرفی استرول های گیاهی

  استرول های گیاهی

  استرول گیاهی چه ترکیباتی  است:

  استرول ها گروهی از مواد طبیعی هستند که برای سلامتی و صنایع غذایی کاربرد دارند. استرول های رایج در گیاهان کامپسترول، سیتوسترول، استیگماسترول هستند. (معرفی استرول های گیاهی)

  این مواد امولسیون ساز های مفیدی برای تولید کننده های مواد آرایشی بوده و بیشترین حد واسط های استروییدی و مواد اولیه را برای تولید هورمون های دارویی فراهم می آورند.

  کاربرد های استرول گیاهی:

  فیتواسترول ها خانواده ای از ترکیبات مشابه کلسترول هستند که نشان داده شده است در صورت مکمل در رژیم، سطح کلسترول را کاهش می دهند. نشان داده شده است که دوز روزانه ۲-۳ گرم فیتواسترول باعث کاهش سطح کلسترول LDL به میزان ۱۵-۱۵ درصد می شود.

  آنها را می توان به صورت غذاهای کاربردی غنی شده با فیتوسترول یا آماده سازی های تغذیه ای مصرف کرد. افزایش میزان فیتواسترول مصرفی در غذاهای مختلف ممکن است راهی مهم در کاهش سطح کلسترول و جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب باشد

  کاهنده کلسترول خون، مانع فساد اکسیداسیونی، تشخیص روغن تقلبی، جلوگیری از خشک شدن پوست و خروج رطوبت از سطح پوست، در رنگ مو جهت جلوگیری از ریزش مو، شکنندگی آن و پخش یکسان مو کاربرد دارند.  مغز میوه ها و روغن ها حاوی مقادیر زیادی از استرول های گیاهی در مقایسه با میوه ها و سبزیجات هستند.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  (معرفی استرول های گیاهی)

  منابع:

  Rawal G, Yadav S, Nagayach S. Phytosterols and the health. Medico Research Chronicles. 2015 Jun 10;2(3):441-4.

  کتاب مقدمه ای بر مبانی گیاهان دارویی، ادویه ای و معطر، انتشارات دانشگاه شاهرود، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۳ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.