تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
به لیمو-تقویت-حافظه

به لیمو تقویت کننده حافظه

 • به لیمو تقویت کننده حافظه

  گیاه شناسی به لیمو

  به لیمو یک گیاه دارویی معطر با نام علمی Lippia citriodora kunth یا Aloysia citriodora است که بوی خوشایند لیمو را دارد. درختچه این گیاه ۱/۵ تا ۲ متر است. از خانواده شاه پسند Verbenaceae است. دارای گل های سفید تا بنفش می باشد. به‌لیمو درختچه‌ای پایا است. درختی همیشه‌ سبز است اما در مناطق سرد در زمستان برگ‌های خود را از دست می‌دهد. دارای برگ های باریک معطر است و برگ ها بخش دارویی این گیاه هستند. این گیاه دارای طبیعت گرم است. گیاه به لیمو تقویت کننده حافظه است.

  گیاه به لیمو بومی آرژانتین و شیلی است. گیاهی که معمولاً در مناطق گرمسیری و جنوب اروپا کشت می شود و در فرانسه و شمال آفریقا به صورت تجاری رشد می کند. 

  خواص دارویی به لیمو تقویت کننده حافظه

  این دمنوش به رفع تپش قلب کمک می کند. آرام بخش است و استرس و خستگی های روحی را کاهش داده و برای درمان بی خوابی و سرما خوردگی و سرفه مناسب است. مهم ترین ترکیب شیمیایی این گیاه سیترال، نرال و ژرانیال، کارون، لیمونن، دی پنتن و متیل هپتانون است. خاصیت آنتی اکسیدانی دارد.

  به لیمو تقویت کننده حافظه۱

  خواص به لیمو

  به لیمو یکی از بهترین داروها جهت تقویت حافظه و تقویت معده می باشد و همچنین خاصیت ضد نفخ دارد. این دم نوش جهت التیام سر درد و سرگیجه مناسب می باشد. رفع کننده ی درد شکم و گوش درد، ضد میگرن، ضد آسم و ضد اسپاسم است. به عنوان ادویه هم مورد استفاده قرار می گیرد. از به لیمو در درمان سوء هاضمه ،نفخ و افسردگی به کار می رود. این گیاه دارای خواص ضد میکروبی است و اسانس آن خاصیت حشره کشی دارد. به عنوان طعم دهنده از آن استفاده می کنند.

  به لیمو تقویت کننده حافظه۲

  به لیمو

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  موارد منع مصرف به لیمو تقویت کننده حافظه 

  مصرف این دمنوش برای خانم ها در دوران بارداری و شیردهی منع شده است. بیمارانی که نارسایی کلیوی دارند از مصرف زیاد این گیاه دارویی اجتناب کنند.

  منبع :

  کتاب کافی شاپ در خانه،آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دمنوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  Lemon Verbena. Review of Natural Products. Facts & Comparisons eAnswers. St. Louis, MO: Clinical Drug Information LLC; September 2015

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.