تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
موز-دارو-بی خوابی

موز دارویی جادویی برای بی خوابی

 • موز دارویی جادویی برای بی خوابی

  موز Banana با نام علمی  Musa sapientum میوه ای با طبیعت گرم وخشک است. کم خوردن آن ملین و زیاده روی در آن باعث یبوست مزاج می گردد. خون ساز و چاق کننده است. اگر با مغز تخم خربزه خورده شود پوست را لطیف و رخسار آدم را نیکو می نماید. جهت دفع جوش های صورت موز را در سرکه جوشانده کرم آن را برصورت بمالند نافع است. موز دارویی جادویی برای بی خوابی است.

  موز دارویی جادویی برای بی خوابی۱

  گیاه موز

  سیر العداو چاق کننده، قابض(جذب کننده) و بر طرف کننده ضعف کلیه بوده و تولید خون غلیظ می کند. ملین سینه بوده، جهت سرفه خشک و گرفتگی حلق و رطوبت معده مفید می باشد. دیر هضم و نفاخ است و زیاد خوردن آن به خصوص در مزاج سرد و مرطوب و در سرزمین های رطوبی، موجب تولید باد در بدن و خون غلیظ بلغمی و کولیت و انسداد عروق می شود. ناشتا خوردن آن بسیار مضر است.

  موزهای سیاه و له شده

  دارای ماده NTF می باشندکه قادر است سلول ها را از بین ببرد. هر چقدر موز رسیده تر و سیاه تر باشد بیشتر دارای این ماده است، به طوری که موز رسیده ۸ برابر بیشتر این ماده را دارد. در بین میوه هایی که خاصیت ضد سرطانی دارند موز اثر بیشتری در تقویت سیستم ایمنی و شکست دادن سلول های سرطانی دارد.

  موز دارویی برای بی خوابی

  موز و دارچین

  دمنوش موز و دارچین یک درمان مناسب برای بی خوابی است. همچون یک دارو عمل می کند و آرام بخش است و از همه مهم تر اینکه عوارض جانبی و تبعات نامطلوب داروهای شیمیایی را به دنبال ندارد.

  موز دارویی جادویی برای بی خوابی۳

  موز و دارچین

  داروهای ضد درد، آنتی هیستامین ها، داروهای ضد فشار خون و داروهای قلبی که باعث خواب الودگی می شوند اغلب داروهای پر خطری هستند بنابراین یک داروی طبیعی راه حل مناسبی برای دفع بی خوابی است. موز و به خصوص پوست آن سرشار از پتاسیم و منیزیم استو مواد معدنی مورد نیاز بدن شما را تامین می کن. پتاسیم ومنیزیوم باعث آرامش ماهیچه ها و عضلات بدن می شوند. باید از موزهای ارگانیک و طبیعی استفاده کنید که از کاشت تا برداشت آن از کودهای شیمیایی و آفت کش ها استفاده نشده باشد.

  طرز تهیه دارویی برای بی خوابی

  موزها را در ظرف آب قرار دهید و به مدت ده دقیقه بجوشد هنگام جوشیدن آب مقداری دارچین به آن اضافه کنید مایع به دست آمده گرم و چسبنده است.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  دمنوش پوست موز دارویی جادویی برای بی خوابی

  با پوست موز که ماده ای بازیافتی و دور انداختنی محسوب می شود، می توان دمنوشی مفید درست کرد. برای این کار پوست موزی را که خورده اید را بشویید و اگر احیانا برچسبی روی آن وجود دارد، بکنید. پوست موزها را درون تابه بریزید و حدود ۲ ساعت بجوشانید تا سیاه شوند. بعد از این مرحله، آن را از آب در آورید و داخل سینی فر بچینید تا با حرارت ۶۵ درجه خشک شوند. در مرحله ی آخر تولید، پوست های خشک شده را آسیاب کنید. حالا یک قاشق از این پودر سیاه را درون یک لیوان آب جوش بریزید و قبل از خواب بنوشید، تا راحت تر و عمیق تر از همیشه بخوابید.

  موز دارویی جادویی برای بی خوابی۲

  دمنوش پوست موز

  منبع :

  کتاب چگونه غذا بخوریم تغذیه از دیدگاه قرآن و عترت، نویسنده حجت الاسلام سید صفر علی لکی صرافی، ۱۳۹۵

  کتاب کافی شاپ در خانه،آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دم‌نوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.