تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
مفاصل-گیاه-درمان

درد مفاصل را با گیاه درمان کنید

 • درد مفاصل را با گیاه درمان کنید

  ۱- گیاه پونه وحشی و درد مفاصل

  درد مفاصل را با گیاه درمان کنید اگر گل های توکلیجه که نوعی پونه وحشی است را بجوشانند و آب آن را صاف کنند آنگاه آب صاف شده را به مدت ۵ روز بیاشامند بیماری های رماتیسمی و درد مفاصل را بهبود می بخشد.

  ۲- ریشه گیاه سورنجان

  چنانچه ریشه گیاه سورنجان یا گل حسرت Colchicum autumnale را با صبر زرد به طور مساوی مخلوط و مصرف نمایند رطوبت های اطراف مفصل ها را جمع کرده و به دردمند تسکین می دهد. اگر ریشه سورنجان را با زنجبیل مخلوط کرده و میل نمایند دردهای مفاصل را تسکین می دهد.

  ۳- سیر

  خوردن سیر در یک وعده غذای روزانه باعث درمان دردهای مفاصل می گردد. همچنین سیر بریان شده می تواند گازهای موجود در خون را کم نماید. گازهای موجود در خون مانند گاز ئیدروژن سبب کم شدن فشار خون بعضی از افرادی که دارای فشار خون بالایی هستند می شود.

  درمان-درد-مفاصل

  درمان درد مفاصل

  درمان درد مفاصل با گیاه

  ۴- سنا و درمان درد مفاصل

  اگر ۲۰ گرم سنا را با ۱۰ گرم گل سرخ مخلوط کرده و آن را مانند دم کرده سپس آب آن را صاف نموده چند روز میل نمایند جهت بهبودی درد و مهار مفاصل مفید است.

  ۵- پودر عاقرقرا

  اگر ۱۰ گرم پودر عاقرقرا را در یک لیوان آب جوشانده سپس صاف کرده میل نمایند جهت درد مفاصل نافع است ضمنا اگر از همین آب را پای دندان هائی که به علت ناراحتی های لثه سست می شوند روزی چند بار بگیرند دندان ها را محکم ولثه ها را مداوا می کند.

  ۶- گل سرخ و عسل

  مقدار ۳۰ گرم برگ گل سرخ را با ۶۰ گرم عسل مخلوط کرده در ظرف شیشه ای ریخته در آن را ببندند و آن را در آفتاب گذارند تا کاملا سرشته شود. سپس آن را در ظرف مخصوص ریخته و به نام گل قند برای درمان درد مفاصل مصرف نمایند. باید توجه داشت کسانی که اسهال دارند استفاده ننمایند.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ۷- گیاه کرچک

  اگر مقداری برگ خشک کرچک را نرم ساییده و با پودر برگ خشک حنا مخلوط کرده و با آب خمیر کرده بر محل مفاصل و عضلات مالیده و آن قسمت را ببندند موجب تسکین درد مفاصل می شود.

  به راحتی می توانید درد مفاصل را با گیاه درمان کنید.

  کرچک-درد-مفاصل

  کرچک و درد مفاصل

  منبع :

  کتاب طب اسلامی، نویسنده حجت الاسلام سید صفرعلی لکی صرافی، انتشارات العمی، ۱۳۹۴

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.