تاریخ :۲۱ خرداد ۱۴۰۲
علفکش های پهن برگ

مبارزه با علف های هرز پهن برگ با علفکش توفوردی

 • علف کش توفوردی و نحوه استفاده:

  این علف کش به نسبت ۱ تا ۱/۵ لیتر در هکتار از فرم تجارتی، همراه با ۴۰۰ لیتر آب به صورت محلول پاشی، از مرحله پنجه زدن تا تشکیل اولین یا دومین بند ساقه گندم مصرف می شود. چنانچه توفوردی در مرحله ۱ تا ۳ برگی گندم مصرف شود، موجب پیچیدگی برگ های آن حول محور رگبرگ ها می گردد.

  علف کش توفوردی
  مصرف این علف کش بعد از تشکیل دومین بند ساقه گندم، روی شادابی بوته های گندم نیز اثر نامطلوب بجای خواهد گذاشت. با توجه به این که توفوردی علف کش هورمونی است باید در هوای آرام مصرف شود. در غیر این صورت توسط باد منتشر شده و در مسیر انتشار با پخش شدن روی گیاهان زراعی از قبیل چغندرقند، سبزی ها و گیاهان جالیزی، رشد و نمو آنها را دچار اختلال می سازد.

  یادآوری این نکته ضرورت دارد که برای پخش این علفکش و سایر علف کش های تماسی که به صورت پس رویشی یعنی بعد از رویش علف های هرز مصرف می شوند، به منظور پوشش کامل گیاه هرز توسط محلول سمی باید از سمپاش های جت پاش (سمپاش هایی که عمل پاشیدن سم را به صورت خطی انجام می دهند) استفاده شود.

  منبع: نشریه روش های مبارزه با علف های هرز مزارع گندم. معاونت تحقیقات، آموزش و ترویج سازمان کشاورزی استان اصفهان، شماره ۵۴.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.