تاریخ :۱۱ مهر ۱۴۰۲
کرفس-سرشار-معدنی

کرفس سرشار از مواد معدنی

 • کرفس سرشار از مواد معدنی است

  کرفس سرشار از مواد معدنی است و سبزی ادرار آوری است و هر ماده غذایی ای که خاصیت ادرار آوری داشته باشد، باعث کاهش فشارخون می شود. این آثار مربوط به ساقه و برگ این سبزی می شود و ساقه کمی بیشتر از برگ چنین خاصیتی دارد. اگر آب کرفس را بگیرید و با آب هویج مخلوط کنید، آب میوه بسیار مقوی ای به دست خواهد آمد. به ویژه اگر ورزش می کنید، بهتر است بعد از پایان فعالیت بدنی یک لیوان آب کرفس بخورید. چون آب از دست رفته بدن شما را به سرعت احیا می کند و سرشار از مواد معدنی است.

  علاوه بر استفاده از ساقه و برگ های کرفس Celery می توان حتی از تخم و ریشه این گیاه نیز بهره برد. کرفس با آب انگور و سیب (برای مبارزه با روماتیسم)، با زنجبیل (برای مبارزه با میگرن و سر درد) و با لیموترش (برای مبارزه با سرما خوردگی) مصرف می شود.

  کرفس-مواد-معدنی

  کرفس و مواد معدنی

  کرفس و کاهش هورمون استرس

  اگر نگران بالا رفتن فشار خون تان هستید، بهتر است بدانید به کرفس پتانسیل کاهش فشار خون را دارد. در واقع کرفس ترکیبی را در خود جای داده که می تواند به آرامش ماهیچه های اطراف سرخرگ ها کمک کرده و به آن ها اجازه می دهد کمی گشاد شوند. وقتی داخل سرخرگ ها فضای بیشتری وجود داشته باشد، خون می تواند با فشار کمتری به جریان در آید. این ترکیب موجود در کرفس سبب پایین آمدن سطح هورمون استرس هم می شود که استرس یکی از عوامل بالا رفتن فشار خون است.

  اسانس دانه کرفس کاهش دهنده قندخون

  اسانس دانه کرفس سلطان سبزیجات دارای خاصیت ضد میکروب، آرام بخش و کاهش دهنده قند خون است. تخم کرفس نیز دارای خواص مفید بی شماری است. تخم این گیاه حاوی کلسیم بالا است، که نقش مهمی در کاهش فشار خون ایفا می کند. تخم کرفس ادرار آور بوده و یکی از بهترین داروها برای پاک کردن اسید اوریک در بدن است. برای درمان نقرس و آرتروز و روماتیسم مناسب است. در افرادی که به ورم کلیه مبتلا هستند، منع مصرف دارد.

  دانه-کرفس

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  دانه کرفس

  نکاتی هنگام خرید کرفس سرشار از مواد معدنی

  آنهایی را انتخاب کنید که سفت و ترد به نظر می رسند و برگ هایشان به راحتی شکسته می شود. ساقه کرفس باید یک دست و فشرده باشد. به رنگ ساقه ها هم دقت کنید. کرفس تازه رنگش سبز کمرنگ است و آنهایی که سبز تیره یا لکه های قهوه ای دارند از مرز تازگی گذشته اند. لا به لای ساقه ها را به آرامی باز کنید تا اثری از لکه های سیاه و قهوه ای به چشم تان نخورد.

  منع مصرف کرفس سرشار از مواد معدنی

  بنابراین افراد دچار ناراحتی کلیوی، باید مراقب مقدار مصرف این سبزی باشند. از طرفی مواد معدنی موجود در کرفس نسبتا زیاد است و زیاده روی در مصرف آن عدم تعادل مواد مغذی را به دنبال خواهد داشت. البته برخی افراد به کرفس حساسیت دارند و ممکن است تماس یا مصرفش باعث ایجاد لکه های قهوه ای و قرمز رنگ و بروز واکنش های پودری در آنها شود و در این صورت تنها راه پیشگیری، نخوردن کرفس است.

  منبع :

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.