تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
گوجه-سبز-افسردگی

گوجه سبز رفع کننده افسردگی

 • گوجه سبز رفع کننده افسردگی

  تاریخچه گوجه سبز

  گوجه سبز Greengage یا آلوچه با نام علمی Prunus domestica می باشد. میوه ای آب دار و خوشمزه است که منشأ آن از قاره آسیا بوده است. مطالعات علمی نشان می دهد که گوجه سبز از یک آلو وحشی با میوه سبز است و بومی ایران است و در فرهنگ غربی در قرن شانزدهم فرانسیس اول فرانسه، آن را برای اولین بار کاشت و گوجه سبز را به نام ملکه خود نامگذاری کرد. گوجه سبز رفع کننده افسردگی است.

  خواص گوجه سبز رفع کننده افسردگی

  گوجه سبز منبع خوبی از ویتامین C و ویتامین های گروه B است که نقش آنتی اکسیدانی دارد. حتی خشک شده این میوه نیز دارای فیتونوترینت هایی است که کارکرد آنتی اکسیدانی دارند. غنی بودن این میوه از مواد مغذی با قابلیت آنتی اکسیدانی، بدن را در مقابل عوامل عفونی مقاوم کرده و با التهاب و رادیکال های آزاد مخرب مقابله می کند و از این رو موجب تقویت سیستم ایمنی می شود.

  گوجه سبز رفع کننده افسردگی۱

  خواص گوجه سبز

  گوجه سبز باعث کاهش استرس و افسردگی می شود، سلامت پوست و اعصاب را به همراه می آورد و در متابولیسم طبیعی کربوهیدرات، چربی و پروتئین نقش مثبتی دارد. گوجه سبز غنی از پتاسیم و فلوراید است و به جز اثر اعجاب انگیز پتاسیم بر فشارخون، این ماده معدنی در انقباض طبیعی عضله، فعالیت قلب و انتقال سریع تکانه های عصبی در بدن نیز تأثیر دارد. دارای خاصیت مسهل بودن است. گوجه سبز ضد قارچی و ضد باکتریایی است.

  همه آلوها دارای مشخصات تغذیه ای مشابه هستند که پتاسیم، کلسیم، فسفات و ویتامین B و C را تأمین می کند. پوست آنتی اکسیدان ها و فیبرها را تأمین می کند. ارزش غذایی این میوه در ۱۰۰ گرم، دارای ۴۷ کیلو کالری انرژی است.

  منبع :

  کتاب گنجی در خانه، هزار ویک نکته ی طلایی برای زندگی بهتر، انتشارات نشر رستان، ۱۳۹۲

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.