تاریخ :۲ مهر ۱۴۰۲
آسم-گیاه-درمانی

آسم و گیاه درمانی

 • آسم و گیاه درمانی

  درد آسم

  کسانی که از درد آسم می رنجید گیاه درمانی کنید. چندین گیاه برای رفع آسم معرفی شده است از جمله:

  • سروکوهی
  • بارهنگ
  • اسفند
  • کتان
  • کنجد
  • گل ختمی

  ۱. جهت درمان آسم و درد سینه مقدار ۸ مثقال ابهل (سرو کوهی) را نرم سائیده و با ۴ مثقال روغن تازه گاوی مخلوط نموده و با ۱۲ مثقال عسل به صورت خمیر درآورده و آنگاه به صورت قرص هایی کوچک در آورده روزانه ۶ تا ۱۲ عدد از این قرص ها را در دهان گذاشته بمکید.

  ۲. خوردن چند روز متوالی بول شتر بسیار نافع است و اگر ادامه دهند به طور کلی آسم را برطرف می نماید این نسخه به تجربه رسیده است.

  ۳. مخلوط برگ و ریشه و تخم بارهنگ Plantago را به اندازه یک قاشق غذا خوری در دو لیوان آب جوشانده تا یک لیوان بخار شود و یک لیوان باقی بماند آنگاه این باقی مانده را در طول روز میل نماید.

  ۴. جهت درمان آسم ۱۰گرم اسفند را در ۴۰ گرم آب بجوشانید و پس از صاف کردن با ۳۰ گرم عسل و ۲۰ گرم روغن کنجد مخلوط نموده روزی ۳ بار هر بار یک استکان از این معجون را میل فرمائید در پاک کردن سینه از اخلاط و مایعات لزج کمک نموده و سرفه های رطوبتی را از بین می برد.

  ۵. چنانچه ۵۰ گرم تخم کتان را با ۵۰ گرم اسفند سائیده با مقداری عسل به صورت قرص در آورده روزی دو قرص آن را میل نمائید آسم را برطرف می نماید.

  گیاه-مفید-آسم

  گیاهان مفید برای آسم

  با گیاه درمانی از درد آسم راحت شوید

  ۶. جهت برطرف کردن آسم باید ۳۰ گرم انجیر را با ۳۰ گرم گل ختمی و گرم گل زوفا و ۳۰ گرم گل رازیانه و ۳۰ گرم گل گاو زبان مخلوط بجوشانید و آب آنرا با کمی شکر به قوام آورید و روزانه مقداری نمائید آسم را کم کم از بین می برد (این نسخه چندین بار تجربه چندین بار تجربه شده است.)

  ۷. کسانی که مبتلا به آسم می باشند مقد اری گل بنفشه را جوشانده و آماده نمایند. در هنگامی که آماده شد در حمام مقداری بمانند تا بدنشان عرق کند انگاه مقدار یک لیوان از آن جوشانده بنفشه را میل نمایند چنانچه این عمل را چند روز متوالی انجام دهند بهبودی کامل حاصل خواهد شد.

  ۸. کسانی که مبتلا به آسم می باشند مقدار ۵ گرم سیاه دانه را با ۱۵ گرم گل زوفا مخلوط کرده و نرم بسایند آنگاه با عسل مخلوط کرده روزی یک قاشق مربا خوری آن را میل نمایند ( یا در دهن گذاشته بمکند. ) (این نسخه به تجربه ثابت گردیده است).

  ۹. جهت درمان آسم کافی است چند حبه سیر را خورد کرده و در یک استان سرکه کهنه به مدت ۸ روز خیسانده و هر بار چند قطره آنرا روی یک حبه قند چکانده و بمکند .

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ۱۰. مضمضه کردن سیری که در سرکه به صورت ترشی درست شده است نیز مفید می باشد.

  ۱۱. جهت رفع تنگی نفس و جلوگیری از حمله های آسمی باید مقداری از کرفس را خورد کرده و در دستگاه آبمیوه گیری ریخته و آب آن را گرفته و با کمی آب لیمو و آب مخلوط نموده و روزی یک لیوان آن را در سه نوبت صبح و ظهر و عصر میل نمایند.

  درمان-آسم-گیاه

  درمان آسم با گیاه

  از دیگر راه های درمان آسم

  ۱۲.خوردن خورد شده کرفس با سالاد هم جهت بهبودی آسم مفید است.

  ۱۳.جهت رفع آسم مقدار ۲۵ گرم کندر را با هم وزن آن صمغ عربی مخلوط کرده با کمی لعاب گل ختمی به صورت قرص هایی درست کرده روزی ۲ قرص آن ارا صبح و عصر میل نمائید تنگی نفس را به خوبی برطرف ساخته و سرفه کهنه را نیز درمان می نماید.

  ۱۴.جهت رفع تنگی نفس و مقابله با حمله آسمی بخور مصطکی مجرب است بدین صورت که مقداری مصطکی را خورد کرده و در آب جوشانده و سر را به بخار آن بدارید.

  منبع :

  کتاب طب اسلامی، نویسنده حجت الاسلام سید صفرعلی لکی صرافی، انتشارات العمی، ۱۳۹۴

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.