تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
کاهو-درمان-رماتیسم

کاهو درمان کننده رماتیسم

 • کاهو درمان کننده رماتیسم

  تاریخچه کاهو

  کاهو با نام علمی Lactuca sativa شناخته می شود. اولین بار هزاران سال پیش توسط مصری ها کشت شد. مصری ها از دانه ها برای تولید روغن استفاده کردند و همچنین از برگ های این سبزی استفاده کردند. این گیاه در مصر باستان اهمیت فرهنگی و مذهبی داشته است زیرا مقدس تلقی می شد. بعدها یونانیان و رومیان نیز این محصول را کشت کردند. در طول قرن ۱۹، این بیماری به سایر نقاط جهان، به ویژه در آسیا، آمریکای جنوبی، آفریقا و استرالیا گسترش یافت. امروزه کاهو تقریباً در تمام نقاط جهان از قاره آمریکا تا سیبری یافت می شود. کاهو درمان کننده رماتیسم است.

  خواص کاهو درمان کننده رماتیسم

  دارای طبیعتی سرد و تر است برای درمان بی خوابی مفید است. زیاده روی در خوردنش حافظه را کم می کند. تولید کننده خون صالح رقیق، تسکین دهنده حرارت صفرا و خون، برطرف کننده خشکی صفرا و سودا و تشنگی باز کننده انسداد، خواب آور و ملین بوده و در سر درد و سرفه ای که ناشی از گرمی و خشکی باشد مفید است. خوردن آن با سرکه اشتها آور می باشد. غذاییت کاهوی پخته بیشتر از خام آن می باشد. برای افراد دموی مزاج و صفراوی مزاج مفید است و برای افرادی که طبیعتی سوداوی یا بلغمی دارند مضر است. مصرف زیاد آن برای سرد مزاج ها مضر بوده و کاهش دهنده ی نیروی جنسی است. یونانی ها کاهو را به عنوان داروی گیاهی تجویز می کردند.

  کاهو درمان کننده رماتیسم۱

  خواص کاهو

  به کاهش کلسترول، کنترل اضطراب، کاهش التهاب کمک می کند. به عنوان قطره بینی، آرام بخش، ضد اسپاسم و آنودین استفاده می شد. منبع آنتی اکسیدان ها است تحقیقاتی که در مجله Ancient Science of Life منتشر شد اظهار داشت که کاهو ممکن است دارای آنتی اکسیدان هایی با قابلیت مهار رادیکال های آزاد باشد. آنتی اکسیدان ها طیف وسیعی از مواد شیمیایی بیوشیمیایی هستند که بیشتر در رژیم غذایی ما یافت می شوند و برای سلامت انسان و پیشگیری از بیماری بسیار ضروری هستند. کاهو دارای خواص ضد میکروبی باشد.

  خواص تخم کاهو درمان کننده رماتیسم

  تخم کاهو سرد و خشک بوده، مخدر و خواب آور می باشد. کاهو درمان کننده رماتیسم است و برای رفع رماتیسم گرم، آن را نیم کوب کرده و ۲۴ ساعت خیس کنید و شیره آن بکشید و میل نمایید (جوشاندن لازم ندارد). خوردن ۶ گرم تخم کاهو در روز برای قطع احتلام و کم نمودن شهوت در جوانانی که فرصت ازدواج ندارد مفید است.

  منبع :

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  کتاب چگونه غذا بخوریم تغذیه از دیدگاه قرآن و عترت، انتشارات المعی، نویسنده حجت الاسلام سید صفر علی لکی صرافی، ۱۳۹۵

  کتاب بدانید و سالم بمانید، هفت گام برای سلامتی، نشر اندیشمندان جوان، ۱۳۹۳

  ۷ Impressive Benefits Of Lettuce, by Meenakshi Nagdeve last updated – May 26, 2021 Medically reviewed by Vanessa Voltolina (MS, RD)

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.