تاریخ :۸ خرداد ۱۴۰۲
درمان-بواسیر-گیاهی

درمان بواسیر با داروهای گیاهی

 • درمان بواسیر با داروهای گیاهی

  بواسیر یا هموروئید (hemorrhoid)، بیماری دردناکی است که باعث التهاب و بزرگ شدن رگهای اطراف مقعد می شود. سیاهرگ های متورم مقعد و پایین رکتوم، شبیه به رگ های واریسی هستند. بواسیر می تواند در داخل راست روده (بواسیر داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (بواسیر خارجی) ایجاد شود. از هر چهار بزرگسال تقریباً سه نفر هر از گاهی به هموروئید مبتلا می شوند. هموروئید دلایل مختلفی دارد، اما اغلب علت آن ناشناخته است. خوشبختانه، گزینه های موثری برای درمان بواسیر با داروهای گیاهی در دسترس است و بسیاری از افراد با درمان های خانگی و تغییر شیوه زندگی تسکین می یابند.

  درمان بواسیر با داروهای گیاهی

  درمان بواسیر با داروهای گیاهی

  درمان خانگی بواسیر با داروهای گیاهی

  ۱- هاماملیس

  به گزارش «هلث نیوز» از برگها، پوست درخت و ساقه های گیاه هاماملیس برای درمان خانگی بواسیر استفاده می شود. آب تقطیر شده این گیاه برای درمان بواسیر مفید است. برای استفاده، پنبه را به آب این گیاه آغشته کنید و به قسمت موثر بمالید.

  ۲- سرکه سیب

  سرکه سیب علاوه بر خاصیت انقباض، خاصیت ضد باکتریایی نیز دارد و استفاده از آن، به طور موقت درد و خارش مربوط به بواسیر را رفع می کند. روزی ۲ یا ۳ بار با پنبه آغشته به سرکه قسمت موثر را مرطوب کنید.

  ۳- ژل آلوئه ورا

  این گیاه ژل طبیعی است و استفاده از آن به تسکین درد کمک می کند.

  ۴- درمان خانگی بواسیر با شاه بلوط هندی

  میوه شاه بلوط هندی به طور موثر گردش خون بدن را بهبود می بخشد و ورم را کاهش میدهد. بواسیر نوعی واریس در قسمت مقعد به حساب می آید و با مصرف خوراکی این میوه، ورم کاهش پیدا می کند و علایم آن نیز کاهش می یابد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ۵- سرگوم

  این بوته همیشه سبز است که التهاب را درمان می کند. این گیاه علاوه بر کاهش ورم، دیواره رگها را تقویت می کند و در نتیجه درد را تسکین می دهد.

  ۶- درمان بواسیر با عصاره دانه انگور

  عصاره دانه انگور برای بهبود بخشیدن به گردش خون و درمان واریس موثر است. تمامی قسمتهای انگور به ویژه عصاره دانه انگور برای درمان بواسیر مفید است.

  منبع: www.mayoclinic.org

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.