تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
 • نانو آفتکش چیست

  نانو آفتکش چیست: از تکنولوژی نانو می توان برای تولید آفتکش ها و حشره کش ها و مواد دور کننده حشرات جدید استفاده کرد. سموم نانو Nano Pesticides یک پیشرفت تکنولوژیک در عرصه سموم کشاورزی است که می تواند طیف وسیعی از مزایا از جمله افزایش اثربخشی، دوام و کاهش مقدار مواد موثره (فعال) مورد نیاز را به شما ارائه دهد. فرمولاسیون سموم نانو شامل نانو امولسیون ها، نانوکپسول ها و محصولات حاوی نانوذرات مهندسی شده پریستاین (pristin) و نانو رُس می باشد.

  تکنولوژی نانوکپسول

  تکنولوژی نانوکپسول که حاوی مولکول های حشره کش با اندازه در مقیاس نانو می باشد، یکی از روش های تولید فرمولاسیون حشره کش می باشد. که باعث جذب آسان تر و سریع تر آفتکش به داخل بافت گیاه و آفت می شود. نانوکپسول ها خاصیت آزادسازی کنترل شده و تخریب کند ماده موثره را دارند. و باعث می شوند که در کنترل بیماری های گیاهی و آفت کارایی بیشتری داشته باشند. انواع مختلفی از مواد پلی ساکاریدی در سنتز نانوکپسول ها مانند:

  • کیتوزان،
  • پلی اتیلن گلیکول (PEG)،
  • نشاسته،
  • سلولز
  • و مواد پلی استر، گنجانیده شده است.

  بعلاوه، نانوکپسول های لیپیدی جامد و پلیمری سنتز شده با کاربندازیم و توبوکونازول، برای قارچکش ساخته شده اند. 

  نانو آفتکش

  نانو آفتکش

  مزایای نانوآفتکش ها

  سموم نانو توانایی کاهش اثرات سمی سموم شیمیایی و کنترل اختصاصی آفت گیاهان را دارند و می توانند در توسعه سیستم های هوشمند نانو برای به حداقل رساندن مشکلات جانبی در کشاورزی مانند عدم تعادل محیط زیست و امنیت غذایی مفید باشد. این سیستم توانایی بالایی در  آزادسازی کنترل شده ماده موثره (فعال) جهت کارآیی طولانی مدت دارد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  سموم نانو می توانند مشکل اتروفیکاسیون را حل کند. اتروفیکاسیون یعنی غنی سازی آب توسط مواد مغذی مخصوصاً ترکیبات نیتروژن و فسفر، که رشد سریع آلگ و بسیاری از گیاهان آبزی را تقویت کرده و متعاقباً یک اختلال نامطلوب در تعادل ارگانیسم ها و کیفیت آب به وجود می آورند و تجمع سموم باقیمانده را رفع کند. بعلاوه، نانو آفتکش ها باعث بهبود حلالیت و پایداری ماده فعال جهت کنترل موثر آفت می شوند.

  مزایای نانوآفتکش ها

  مزایای نانوآفتکش ها

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.