تاریخ :۲۰ خرداد ۱۴۰۲
ریوند چینی برطرف کننده جوش

ریوند چینی برطرف کننده جوش

 • ریوند چینی برطرف کننده جوش

  گیاه شناسی ریوند چینی

  یک گیاه علفی است که در فصل بهار و اوایل تابستان می روید. به ساقه زیر زمینی گیاه ریواس، راوند می گویند. بهترین نوع ریواس آن است که از کشور چین می آورند و رنگ آن قرمز است و میانه آن زرد رنگ است و به آن ریوند چینی Rheum palmatum می گویند. ریوند چینی برطرف کننده جوش است.

  خواص ریوند چینی برطرف کننده جوش

  طبیعت ریوند چینی به لحاظ طب سنتی، گرم و خشک به سمت تری است. این گیاه ضد برودت معده و کبد، ضد سرفه مزمن، ضد تنگی نفس، ضد سل، ضد زخم ریه، ضد زخم روده و استسقاء و کرم کش، ضد یرقان، ضد اخلاط غلیظ و رقیق، مبرر، ضد دردهای کلیه و مثانه و رحم، ضد نفخ معده و ترشی معده، اسید معده را خنثی می کند. در هضم غدا کمک می کند. درمان کننده ی یبوست، برطرف کننده ی سستی و خماری و مسرت بخش است. لوزالمعده را وادار به ترشح انسولین کرده و قند خون را کم می کند. درد قولنج را درمان کرده و برای رفع جوش بدن مفید است و خون را تصفیه می کند. باعث تقویت معده و روده شده و تنظیم کننده ترشحات و حرکات معده است. برای امراض وبایی نیز مفید است.

  ریوند چینی برطرف کننده جوش ۱

  ریوند چینی

  ریوند غنی از فیبر و ویتامین C بوده و در آن آب، پروتئین، قند، کربوهیدرات، کلسیم، ویتامین های A و B، سدیم و پتاسیم وجود دارد. همچنین این گیاه دارای نشاسته، سقز، گلوکز هم است. چکاندن آب تازه ریواس در چشم سبب تقویت بینایی و از بین رفتن لکه های سفید چشم می گردد.

  طرز تهیه دمنوش ریوند چینی

  چند تکه ریوند به اضافه مقداری آب که آن را بپوشاند را با شعله مستقیم، آرام جوش آورده، بعد آن را با شعله غیر مستقیم، ۲ الی ۳ ساعت دم کنید تا به رنگ آلبالویی در آید. سپس یک تکه چوب دارچین به آن افزوده کنید تا طعمی مورد پسند به خود گیرد.

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  ریوند چینی برطرف کننده جوش۲

  دمنوش ریوند چینی

  منبع :

  کتاب کافی شاپ در خانه،آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دم‌نوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  اشتراک‌گذاری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.