تاریخ :۱۰ مهر ۱۴۰۲
قاصدک-کلیه-کبد

قاصدک پاک کننده کلیه و کبد

 • قاصدک پاک کننده کلیه و کبد

  گیاه شناسی قاصدک

  قاصدک Common dandelon گیاهی علفی و دائمی با نام علمی Taraxacum officinale می باشد. برگ های آن مثلثی شکل می باشد. ارتفاع آن به نیم متر می رسد. گل های آن عمر چند روزه دارند و میوه گل قاصدک به شکل فندق می باشد. برای تهیه دمنوش قاصدک می توانید برگ های جوان و یا حتی ریشه استفاده نمایید. طبیعت این گیاه سرد و خشک است.

  قاصدک پاک کننده کلیه و کبد۲

  گیاه شناسی قاصدک

  خواص درمانی قاصدک

  این گیاه نیز جزو آن گیاهان درمانگر است که می شود به راحتی از خواص آن بهره مند شد. این گیاه خواص دیورتیکی دارد یعنی ادرار آور است. اگر روزانه از این دمنوش استفاده نمایید، تعریق بدن شما زیاد می شود و برای افراد گرم مزاج بسیار مناسب می باشد. علاوه بر این، گیاه قاصدک تحریک کننده ی جریان خون به سمت کلیه هاست و این کار نیز به سم زدایی و پاکسازی کلیه ها و کبد کمک زیادی می کند. در واقع گیاه قاصدک طبیعی ترین پاک کننده کلیه و کبد محسوب می شود.

  این گیاه همچنین برای افراد پرخور سودمند است. اگر قبل و بعد از یک وعده ی غذای سنگین و چرب دم نوش گیاه را میل کنید، به هضم بهتر غذایتان کمک خواهد کرد. این گیاه شهرت زیادی در کاهش حالت احتباس آب در بافت ها دارد و همچنین برای دفع سنگ های ریز کلیه ها مؤثر است.

  از دیگر خواص پاک کننده کلیه

  خانم های شیرده برای افزایش شیر خود می توانند از دمنوش قاصدک استفاده نمایند. این دمنوش خون شما را نیز تصفیه می نماید. این دمنوش می تواند کم خونی را برطرف نماید؛ زیرا آهن فراوانی دارد. برای برطرف کردن دردهای رماتیسمی و نقرس در هفته سه نوبت از دمنوش گیاه استفاده نمایید. برای از بین بردن نیش زنبور، مارو یا عقرب این دمنوش را روی محل مورد نظر بمالید، تا درمان شود ، به دلیل وجود آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، این دم نوش استخوان ها را در برابر آسیب محافظت می کند.

  قاصدک پاک کننده کلیه و کبد۲

  جشنواره پاییزه
  جشنواره فروش بذر های خاص و کمیاب با بیش از ۱۲۰۰ رقم تنوع
  همین الآن خرید کنید

  خواص قاصدک

  دمنوش قاصدک به دلیل وجود بتاکارونی منبع ویتامین A می باشد که برای بدن بسیار مفید است. این دمنوش مقوی اعصاب و آرام بخش، افزایش دهنده ی ترشح صفرا است و خونریزی سینه را بند می آورد و کلسترول خون و قند خون را کاهش می دهد. رفع کننده ی اوره ، محرک اشتها، تسکین دهنده درد، ضد نفخ، ضد اسپاسم، صفرا آور، آلرژی زدا، ملین است.

  منبع :

  کتاب کافی شاپ در خانه،آشنایی با انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم دم‌نوش‌ها، عرقیات گیاهی، اسموتی…، ۱۳۹۶

  امتیاز شما به این مقاله چقدره؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.